Сучасний методичний кабінет у закладах фахової передвищої освіти є центром педагогічного навчання викладачів. А професійне навчання методистів –важливий етап у підвищенні якості професійних компетентностей фахівців.

З метою підвищення рівня професійної майстерності методистів і завідувачів відділень, набуття ними нових сучасних методологічних ідей, Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти в режимі онлайн на платформі Zoom відбулися курси підвищення кваліфікації методистів, завідувачів методичного (педагогічного) кабінету за програмою: «Сучасні методологічні та дидактичні засади організації інноваційного освітнього середовища в умовах диджиталізації освітнього процесу»

З 09 по 13 листопада курси підвищення кваліфікації проходили для завідувачів відділень закладів фахової передвищої освіти за програмою: «Впровадження інноваційних технологій в освітній процес». У заходах взяли участь педагогічні працівники коледжів і технікумів зі всієї України.

Методисти коледжу Наталія Граборенко та Олексій Брага виступили спікерами на курсах підвищення кваліфікації й поділилися досвідом впровадження інноваційної діяльності педагогів ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ». Наталія Граборенко презентувала питання інтеграції навчально-методичного комплексу дисципліни в інформаційно-освітнє середовище коледжу. Олексій Брага практично продемонстрував методику змішаного навчання та використання технологій дистанційного навчання на основі платформи LMS Moodle у коледжі.

Також, у рамках програм підвищення кваліфікації слухачі курсів були ознайомлені з питаннями методології створення сучасних цифрових освітніх середовищ; з дидактичними можливостями хмарних сервісів у освітньому процесі; з методикою, теорією і практикою проєктування вебресурсів методичних (педагогічних) кабінетів закладу освіти; підвищення рівня професійної компетенції з фахової методики; уміння організовувати методичний супровід освітнього процесу на компетентнісних засадах (проєктування, оцінювання тощо); здатність генерувати креативні ідеї в роботі зі студентами, викладачами; вміння приймати рішення, розв’язувати організаційні та методичні проблеми.

Наталія Граборенко,
методист ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ»