Наближується тридцять п’ята річниця аварії на Чорнобильській АЕС. До цієї сумної дати у читальному залі бібліотеки ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ» презентовано виставку «Прип’ять – 35», на якій представлені талановиті фотороботи викладача коледжу Євгена Зимарьова.

26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства – вибух на Чорнобильській атомній електростанції. Внаслідок викидів у повітря великої кількості радіоактивних речовин відбулося стійке і довготривале забруднення території радіонуклідами, які мають здатність нагромаджуватися у ґрунті, воді, організмах і шкідливо впливати на довкілля, людей і тварин. Відтоді територія у 30 км навколо ЧАЕС е зоною відчуження.

Місто Прип’ять розташоване на відстані 2 км від ЧАЕС. Понад 116 тисяч мешканців цієї території евакуювали після аварії. Люди ніколи не зможуть тут більше жити. Це змінило долі цілого покоління, зробило місто Прип’ять – «містом-привидом». Дотепер потрапити до зони відчуження можна лише за спеціальними пропусками.

Саме про таку екстремальну подорож розповів Євген Зимарьов студентам МХ9218, які завітали до читального залу з бажанням ознайомитися з його фотороботами.

Викладач через світлини передав студентам свої враження, які були отримані ним під час поїздки до Прип’яті. Він провів хлопців вулицями «міста – привиду». Завітали у музичну школу та на дитячій майданчик, у парку подивилися на велике «чортове колесо»… Всюди тиша… Не чути звичного, для кожного з нас, міського гомону, дитячого сміху…

Чудової якості світлини допомогли молоді відчути біль і жах страшної трагедії. Виникли питання: «Чи можна коли-небудь це виправити?» та «Чи зможуть колись повернутися сюди люди?».

Євген Павлович відповів на всі питання, ознайомив студентів з причинами й наслідками катастрофи такого масштабу, та зауважив, що для виправлення людської помилки потрібні сотні років.

Студентам дуже сподобалася екскурсія, яка змусила їх задуматися про наслідки техногенних катастроф. Такі виховні заходи навчають молодь уболівати за минуле своєї держави; сприймати чужий біль як свій; любити рідну землю та відроджувати свою Батьківщину.

ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ»