У рамках українсько-німецького проєкту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України» (FABU) з 1 по 4 лютого проходив чотириденний онлайн-семінар «Внесення органічних добрив» для викладачів закладів фахової передвищої освіти зі спеціальностей 208 «Агроінженерія», 201 «Агрономія» та 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».

Учасниками семінару від ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ» стали завідувач відділення «Агроінженерія та енергетика» Олександр Гребінчак та завідувачка навчально-практичного центру Марія Гордецька.

Фахові товариства з управління проєктами та процесами в аграрній економіці (Німеччина) Бернд Хенн і Роберт Грілен ознайомили слухачів з основами внесення органіки. Також експерти продемонстрували види цистерн-аплікаторів, насосів. Бернд Хенн продемонстрував різні види ємностей, звернув увагу на їх переваги та недоліки, продемонстрував технологічний процес збирання машин для внесення рідкого гною, компанії «BSA».

На базі німецької фірми XOLMER представник компанії розповів про історію становлення фірми, що спеціалізується на виготовленні сільськогосподарської техніки, продемонстрували агрегати, які фірма виготовляє.

У процесі конференції до слухачів приєднався тренер з механізації та один з менеджерів проєкту з Ефіопії для обміну досвідом роботи.

Відповідно програми конференції була розглянута тема «Шлангове з’єднання для внесення рідкого гною». Була продемонстрована виставкова зала, де співробітник розповів про будову, функції й систему керування самохідними машинами для розкидання твердих органічних добрив HOLMER Terra Variant 585. Після цього була організована цікава та пізнавальна екскурсія по навчальному та виробничому підрозділу компанії HOLMER.

Цікавими були теоретичні та практичні заняття на фірмі VOGELSANG. Під час теоретичного заняття спікери ознайомили з технологіями внесення добрив (міжрядне, точне внесення), з машинами, знаряддями їх особливостями, регулюванням. Було продемонстровано технічні новинки, перемикання ширини розподілу, сенсор NIR, специфічне внесення добрив на різних ділянках поля.

Упродовж чотирьох днів семінару учасники ставили запитання, на які співробітники компанії та спікери давали чіткі відповіді.

ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ»