Війна Росії проти України вмить і докорінно змінила життя української молоді, а дистанційне навчання стало основною опцією доступу до знань. У складних умовах воєнного часу викладачі циклової комісії землевпорядних дисциплін ВСП “Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ” провели виховну інтелектуально-пізнавальну бесіду «Історія, сучасність та майбутнє землеустрою». Адже дуже важливо, щоб студенти не втрачали мотивацію до навчання.

Землеустрій як процес відомий дуже давно. Так єгипетський цар Сесостріс, який жив у 1878-1841 рр. до н.е., поділив землю на квадрати та дав кожному жителю по однаковій ділянці, велівши стягувати у свій дохід щорічний земельний податок. Саме у цей період винайдене землемірне мистецтво. Тому разом зі студентами представлені цікаві факти з історії землеустрою під гаслом “А ви, знаєте?”

Сьогодення землеустрою визначає надзвичайно інтенсивний розвиток нових технологій та одержання інформації про просторові характеристики об’єктів на поверхні Землі: супутникова навігація, геоінформаційне моделювання, 3D сканування, використання засобів дистанційного зондування Землі.

Цифрова революція спричинила епоху безперервного спостереження. Збір геодезичних даних з повітря вперше був використаний для виявлення підводних човнів та здобуття гравітаційних даних, які використовувались для побудови військових карт. Вже сьогодні БПЛА стали частиною міського середовища. Застосування БПЛА в геодезії, картографії, геоінформатиці безумовно входить у сферу інформаційних технологій майбутнього.

В рамках проведення тижня циклової комісії студенти 4 курсу були ознайомлені з новими горизонтами лазерного 3D сканування від фірми Leica Geosystems – інноваційні лазерні 3D сканери. Довідково зазначимо, що геодезичні прилади від Leica Geosystems використовуються при реалізації надскладних інженерних рішень прийнятих людиною. Для прикладу такі об’єкти як тунель довжиною Gotthard 57 км або найвищий хмарочос Burj Dubai висотою 828 метрів. Без геодезичної підтримки такі об’єкти побудувати було б неможливо.