Тваринництво як сільськогосподарська галузь за організаційно-економічною структурою та технологічними особливостями наближається до промислового виробництва – цілорічні виробничі процеси, чітка ритмічність роботи, визначений заздалегідь розпорядок дня на тваринницькому підприємстві, постійний штат обслуговуючого персоналу, стаціонарне обладнання, до того ж переважно електрифіковане. Все це свідчить про великі потенційні можливості галузі.

Сучасні тенденції розвитку тваринництва спричинили потребу впровадження системи раціональних принципів виробництва, появу нових функціональних його особливостей, які полягають в тому, що комплекти машин та обладнання формують відповідно до технологій утримання тварин, виробництва й зберігання кормів, включаючи засоби механізації транспортно-перевалочних і допоміжних робіт, а також засоби автоматизованого контролю та управління технологічними процесами.

Дисципліна «Механізовані технології в виробництві с.-г. продукції» є однією з профілюючих, які забезпечують формування комплексу необхідних знань та вмінь у процесі підготовки фахівців зі спеціальності  208 «Агроінженерія» у аграрних вищих навчальних закладах.

Для того, щоб визначити ступінь оволодіння необхідними знаннями та навичками студентами третього курсу механіко-технологічного факультету, для них було проведено олімпіаду на тему «Доїння корів і первинна обробка молока».

Згідно затвердженого плану на кафедрі «Технічні системи технологій тваринництва» олімпіада була проведена 7 травня 2018 року доцентом, к.т.н. Болтянською Н.І. В олімпіаді прийняли участь 21 студент.

Проводилась олімпіада в три етапи. Загальна кількість балів, набраних кожним учасником олімпіади, визначалась додаванням усіх балів отриманих за кожен етап. Переможцями олімпіади стали студенти, які набрали максимальну кількість балів.

За успішну участь у олімпіаді переможці одержали додаткові бали до свого загального рейтингу з дисципліни «Механізовані технології в виробництві с.-г. продукції»:

І-е місце зайняв студент 11 САІ групи Латоша В.В. і отримав 20 балів до загального рейтингу з означеної дисципліни.

2-е місце зайняв студент 11 САІ групи Заволокін Д.Ю. і отримав 15 балів до загального рейтингу з означеної дисципліни.

3-е місце зайняв студент 11 САІ групи Максименко М.П. і отримав 10 балів до загального рейтингу з означеної дисципліни.

За участь у олімпіаді учасники одержали по 5 балів до свого загального рейтингу з дисципліни.