У невичерпній спадщині духовної культури українського народу є особлива, винятково важлива її частина – вишивка. Це яскраві візерунки, що стеляться оксамитовим килимом барвистих трав і квітів, з яких нам посміхаються жар-птиці, вигадливі півні, візерунки. За часів Незалежності України вишиванка стала засобом самовираження та національної гордості.

20 травня, у останній місяць весни, коли природа мати наряджає землю в пишні убори весняних квітів та різнотрав’я, Україна відзначає День вишиванки. У 2021 –  святу виповнюється 15 років.

Наукова бібліотека запрошує всю університетську спільноту, студентство приєднатись до онлайн Флешмобу до Дня вишиванки «Вишиванка – свято української душі». Одягніть вишиванку, зробіть фото та поділіться ним на своїх сторінках у соцмережах з хештегом #Деньвишиванкиу_ТДАТУ. Вишиті сорочки та вишиванки будуть оберігати вас, наділяти силою рідної землі, тому що символи, вишиті на них, мають глибоке значення, яке закладене тисячі років тому.

Якою би не була в кожного з нас доля, як би не складалися обставини життя, яким би не було становище в Україні та у світі, яка пора року не була би за вікнами наших осель, нас поважатимуть доти, доки ми поважатимемо самих себе, доки ми пам’ятатимемо про своє коріння і шануватимемо наші традиції!

Тож закликаємо: «Одягни вишиванку – збережи українське!»

Вічна пісня барв і кольорів,
Неповторна музика натхнення!
Шепіт трав і шелест яворів,
І дзвінкі турботи сьогодення.
Дух народу в колір заплете,
Проросте і піснею, і цвітом.
А над світом, гляньте, а над світом
Українська вишивка цвіте!

Світлана Голодова,
завідуюча відділом наукової бібліотеки