pedrada_19Дистанційна форма навчання і роботи – це реалії сучасного освітнього процесу в умовах карантину. Тому і виникає потреба у використанні нових комп’ютерних технологій в організації подібних заходів.

30 квітня у режимі відеоконференції із застосуванням платформи Zoom, у коледжі відбулось засідання педагогічної ради.

Відкриваючи засідання, в.о. директора коледжу, Лариса Назарова коротко проінформувала про участь в онлайн-засіданні методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи закладів фахової передвищої освіти Херсонської області, і про організацію освітнього процесу та завершення навчального року в коледжі в умовах карантину.

Також Лариса Назарова звернула увагу на те, що, не зважаючи на карантин, коледж був готовий до роботи в дистанційному режимі, оскільки вже п’ять років поспіль використовує освітньо-інформаційний портал, реалізований на платформі Moodle, і має особистий досвід у такій роботі.

Далі доповідали голови груп забезпечення спеціальностей, а саме – Олександр Гребінчак, Валентина Довбня, Юрій Нагорний, Наталія Пирогова, Неля Ніколова, Олена Тайлакова, Світлана Ковальова доповіли про підготовку до проведення державної атестації в умовах карантину, і про контроль за виконанням здобувачами освіти індивідуальних планів дистанційного навчання. Було наголошено, що викладачами розпочато підготовку до проведення заліків і екзаменів дистанційно у синхронному режимі із забезпеченням ідентифікації студентів, а також проведення в такому ж режимі навчальних та виробничих практик.

Завідувачі відділень доповіли про особливості проведення екзаменаційної сесії випускних груп.

Рішенням педагогічної ради було прийнято «Тимчасовий порядок проведення державної атестації 2020 року в умовах карантину».

Методист коледжу Наталія Граборенко ознайомила викладачів із технологічною інструкцією щодо заповнення електронного журналу обліку навчальної роботи студентів академічних груп і пояснила особливості заповнення змін до індивідуального плану роботи викладача за розділами «Навчально-методична робота», «Культурно-виховна робота», «Організаційна робота».

В.о. директора Лариса Назарова додала, що завідувачі відділень і методисти здійснюють щотижневий моніторинг якості освіти в академічних групах та контролюють стан ведення електронних журналів викладачами.

Також Наталія Граборенко презентувала результати атестації педагогічних працівників у 2020 році та проінформувала про новий порядок підвищення кваліфікації.

Про роботу впродовж попередніх тижнів та про плани на найближчий час відзвітували Юлія Міщенко – голова циклової комісій фундаментальних та загальнотехнічних дисциплін і Микола Вдодович– голова циклової комісій соціально-гуманітарних дисциплін і фізичного виховання.

Звісно, пандемія внесла корективи в наш звичний спосіб життя, проте для багатьох викладачів карантин надає можливість самовдосконалюватися, підвищувати рівень власної компетентності. Педагоги працюють над реалізацією планів самоосвіти, працюють над розробками навчально-методичних посібників та рекомендацій, наповненням навчальних платформ Moodle, GoogleClassroom, написанням статей, а також беруть участь у різноманітних конференціях, вебінарах, проходячи курси на онлайн-платформах.

Також на засіданні педагогічної ради були розглянуті заяви викладачів про визнання результатів підвищення кваліфікації.

Про профілактичну діяльність кураторів академічних груп щодо протидії домашньому насиллю та запобіганню негативних явищ серед неповнолітніх в умовах дистанційного навчання доповіла заступник директора з виховної роботи Надія Потапова «У процесі дистанційного навчання у період карантину наші зусилля мають спрямовуватися на збереження здоров’я і безпеки життя здобувачів освіти», – наголосила Надія Олександрівна.

Час карантину – це не привід відпочивати, а можливість навчитись чомусь новому, розкрити свої креативні задатки, стати більш професійними спеціалістами нового часу.

Тож продовжуємо працювати та спілкуватись дистанційно.

І пам’ятаймо – карантин мине, а досвід залишиться!

Наталія Граборенко, методист коледжу