5 жовтня 2022 року, у рамках вивчення дисципліни «Основи консалтингу», відбулася онлайн-зустріч студентів 2 курсу освітньо-професійної програми «Економічний консалтинг та бізнес-економіка» із доктором філософії, сертифікованим менеджмент-консультантом (спеціалізація маркетинг і комунікації), членом Всеукраїнської асоціації консультантів з управління «СМС – Ukraine» Надією Серських.

Надія Сергіївна у своєму виступі розповіла про тенденції консалтингової діяльності у період воєнного стану, розкрила секрети свого професійного успіху, який грунтувався, у першу чергу, на якісній першій вищій освіті економіста підприємства. Саме отримана економічна освіта, у на той час Таврійській державній агротехнічній академії, та подальша викладацька та наукова діяльність пані Надії, дали змогу знайти себе на ниві консалтингового бізнесу. Також суттєво допомогла у її становленні, як менеджмент-консультанта, психологічна освіта та бажання постійного самовдосконалення.

Студенти і викладач курсу професор Тетяна Яворська із зацікавленням слухали виступ консультанта-практика. Особливо здивував той фактор, що зараз послуги консультантів є високозатребуваними і попит на них постійно зростає. Зокрема, Надія Сергіївна консультує внутрішньо переміщених осіб щодо можливості відновлення свого бізнесу, який залишився на окупованих територіях, або був взагалі знищений державою-агресором. Студентів цікавило перш за все послідовність проведення консалтингової діяльності та найбільш перспективні напрямки розвитку сучасного консалтингу в Україні. На усі свої питання вони отримали вичерпні і грамотні відповіді.

На закінчення зустрічі ми побажали подальшого професійного успіху пані Надії та досягли домовленості на подальшу співпрацю, яка запланована в офлайн форматі у звільненому від окупації українському місті Мелітополі та рідному усім нам ТДАТУ.

Тетяна Яворська,
професор кафедри економіки і бізнесу,
доктор економічних наук