28 листопада 2024 року відбулось планове засідання Науково-методичної ради Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (детальніше…). Другим з розглядаємих питань в порядку денному було:  «Про результати опитування здобувачів вищої освіти щодо якості освітньої діяльності у 2023-2024 н.р.», яке присутнім доповіла завідувачка відділу моніторингу якості освітньої діяльності, доцент Радміла Скляр.

Відповідно до Положення про систему внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в ТДАТУ опитування є основним інструментарієм в системі внутрішнього забезпечення якості вищої освіти університету, а здобувачі вищої освіти її ключовими стейкхолдерами.

Пані Радміла нагадала присутнім, що опитування щодо якості викладання навчальних дисциплін 2 семестру 2023-2024 н.р. проводилось в термін з 01.04.24 по 18.05.24 р. на тижнях ПМК №2 відповідно до Положення про опитування учасників освітнього процесу в ТДАТУ. Також, що згідно вимог матеріали опитування узагальнюються і передаються для ознайомлення керівництву ТДАТУ, факультету (інституту) з подальшим обговоренням на засіданнях кафедр, вченій раді факультету, Науково-методичній раді.

Мета опитування доводилась респондентам перед його початком, а саме: удосконалення освітніх програм, стимулювання професійного зростання та підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, покращення результатів діяльності ТДАТУ та їх узгодження з вимогами роботодавців та Міністерства освіти і науки України.

Середній відсоток опитаних за двома рівнями вищої освіти склав 56%, що є достатнім для проведення моніторингу якості викладання навчальних дисциплін. Аналіз отриманих результатів показав високу якість викладання НПП за методичним, теоретичним рівнями та ставленням до здобувачів трьох рівнів навчання. Більшу увагу доповідачкою було приділено критеріям оцінювання, які отримали менші відсотки якості у порівнянні з іншими, та запропонованим, відповідно, пропозиціям щодо підвищення їх якості, що було відображено у проєкті рішення.

Також були доведені результати опитування за анкетами Якість освітньої програми, Якість освітнього процесу та Випускника для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Критерії якості були наведені середні за всіма освітніми програмами і показали високі бали їх оцінювання здобувачами вищої освіти. Зроблені ж відділом МЯОД Аналітичні звіти з цих анкет в розрізі всіх освітніх програм будуть винесені гарантами на обговорення зі здобувачами і надання ними пропозицій щодо покращення необхідних критеріїв якості для впровадження в освітній процес з 2025 року.

Наприкінці своє доповіді пані Радміла наголосила, що відділ моніторингу запрошує здобувачів вищої освіти взяти участь у щорічному дослідженні показників внутрішнього забезпечення якості освіти. Опитування є анонімним і  триватиме до 7 грудня 2024 року (детальніше).

Олена Дереза, 

відділ моніторингу якості освітньої діяльності ТДАТУ