17 листопада світ відзначає Міжнародний день студентів. Незважаючи на розваги та веселощі, якими щорічно супроводжується це свято, історія його виникнення не є радісною.

Цей день присвячений події, яка сталася в окупованій нацистами Чехословаччині. 28-го жовтня 1939-го року в Празі студенти та викладачі празьких університетів вийшли на мирну демонстрацію з нагоди 21 річниці створення Чехословацької Республіки. Під час розгону демонстрації нацистами був убитий студент медичного факультету Ян Оплетал. 17 листопада тисячі мешканців міста вийшли на протест проти окупації, що перетворилося на кроваву сутичку. Прагнучі придушити спротив народних мас, нацисти заарештували понад 1200 студентів, а також низку викладачів, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили. Понад 1000 осіб були відправлені у концтабір.

У пам’ять про події в Чехії, у 1941 році в Лондоні Міжнародною Радою Студентів день 17 листопада було проголошено Міжнародним днем студентів.

На сьогодні Міжнародний день студентів є символічним днем ​​об’єднання учнів усіх факультетів і навчальних закладів з метою зміцнення ролі студентства в громадському та політичному житті своєї країни.

Колектив кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика щиро вітає всю студентську спільноту зі святом. Зичимо творчого натхнення, наполегливості та успіхів у всіх добрих починаннях, здійснення всіх мрій та життєвих планів. Нехай ваші молоді серця наповняться святковим настроєм і радістю.

Кирило САМОЙЧУК

д.т.н. кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика