Підвищення довіри до ТДАТУ як ЗВО та наукового осередку, як з боку працедавців, так і з боку світової спільноти, безпосередньо пов’язано з впровадженням норм академічної доброчесності.

Саме розгляду комплексу морально–етичних норм, які регламентують термін “академічної доброчесності” згідно ст. 72 Закону України ” Про освіту” була присвячена кураторська година, яка проводилась 07.10.2020 в групі 31 ГМ спеціальності 133 «Галузеве машинобудування». Куратор групи асистент кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф. Ю. Ялпачика Олександр Ковальов нагадав студентам про принципи, які забезпечують довіру до результатів навчання та творчих досягнень як здобувачів вищої освіти, так і професійних науковців. Студенти групи 31 ГМ були ознайомлені з обов’язками студентів та викладачів у ході освітньої діяльності, з можливими порушеннями процесу. Здобувачі освіти погодились з тим, що впровадження освітнього порталу та електронних журналів значною мірою дозволило усунути проблеми необ’єктивного оцінювання та хабарництва, а також підвищити якість освіти при здобутті освітнього ступеня.

Норми етико-моральних відносин у стінах ТДАТУ регламентуються Кодексом честі, з яким ознайомлені всі співробітники і студенти університету. Виконання всіма учасниками освітнього процесу закладених в ньому норм забезпечить дотримання принципів академічної доброчесності. Студентам групи 31 ГМ було нагадано про неприпустимість представлення результатів праці інших авторів в якості власних творів. Особливу увагу було приділено питанню неприпустимості фабрикації або фальсифікації курсових і дипломних робіт та результатів наукових досліджень, які перевіряються на автентичність згідно “Положення про системи антиплагіату”.

Обізнаність учасників освітнього процесу та відповідальне ставлення до виконання норм та принципів академічної доброчесності в освітній та науковій діяльності забезпечить, передусім, покращення якості освіти фахівців спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» у ТДАТУ та підвищить рейтинг університету серед ЗВО України.

Інформаційний супровід: куратор 31 ГМ групи Олександр КОВАЛЬОВ