Це світле, добре, багатолюдне й веселе свято здавна називають найпершим із різдвяних та новорічних свят, яке традиційно уособлює в собі початок великого всенародного Новоріччя. Водночас, День Святого Миколая – це своєрідний символ людської надії і віри у краще майбутнє. Та, передусім, це найбажаніший день у році для дітлахів. Для дітей це свято завжди прикрашене щирими дитячими посмішками, адже в їхньому прекрасному дитячому світі, за їх найщирішими переконаннями, саме в День Святого Миколая здійснюються найпотаємніші й найфантастичніші дитячі мрії, добрі справи і задуми.

За легендою, Святий Миколай був покровителем не тільки дітей, а й мандрівників. Православні християни це свято відзначають 19 грудня, а католики трохи раніше – 6 грудня. Мало кому відомо, що в цьому святі прихована історія життя людини, яка жила в другій половині третього сторіччя. Він прославився своєю добротою, чуйністю і допомогою нужденним. За переказами хлопчик з ранніх років виділявся серед інших особливою любов’ю і чуйністю, співчуттям до оточуючих, завжди допомагав бідним, роздавав убогим монети, залишаючи у своїх руках тільки необхідне. За добродушність і милосердя Миколая отримав велику подяку і шану від людей і був піднесений до рангу святих.

У різних країнах світу існують свої традиції святкування Дня Святого Миколая. Так, за католицькою традицією дитячі подарунки прийнято ховати у шкарпетки біля каміна або ліжка. В Німеччині, Австрії та Швейцарії подарунки кладуть у взуття, яке напередодні свята виставляють на поріг будинку, де живуть діти. В Албанії в День святого Миколая святкування не обмежується відвідуванням церкви і подарунками дітям. Тут прийнято влаштовувати пишну вечерю, головною стравою якої є смажене ягня. А в Італії подарунки отримують не лише діти, а й молоді наречені. В Україні, за традицією, у ніч з 18 на 19 грудня в оселі, де живуть діти, нечутно приходить Миколай і кладе під подушки жадані дарунки.

Особливу увагу в цій день приділяють тим дітям, які позбавлені батьківського піклування, або мешкають в будинках-інтернатах, притулках, дитячих будинках сімейного типу. Це очікуване дітворою свято вчить милосердю, щедрості і любові до оточуючих людей.

Усі ми у День святого Миколая налаштовані на дива. Кажуть, що диво для кожного своє. А в нас у цей величний день є ще спільна надія на допомогу Святого Миколи Чудотворця.

Колектив кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика вітає з Днем Святого Миколая і бажає достатку, затишку й душевного родинного тепла, щирої радості і приємних сюрпризів, оптимізму душі і доброго здоров’я, приголомшливих ідей і справжнього щастя. Хай у Ваших найкращих починаннях і добрих справах постійно відчувається любов та опіка Святого Миколая!