8 вересня 2021 року студенти-першокурсники академічної групи 11ГМ під керівництвом асистента кафедри Обладнання переробних і харчових виробництв ім. проф. Ф.Ю. Ялпачика відвідали історико-краєзнавчий музей міста Мелітополь.

Музей знаходиться в історичному центрі Мелітополя по вул. М. Грушевського, 18 (колишня вул. Воронцовська). Тут він розташований з 1967 року.

Під час екскурсії, студенти отримали можливість долучитися до стародавнього минулого і сучасності Запорізького краю. З великою зацікавленостю вони познайомилися з предметами етнографічних колекцій: (жіноче та чоловіче буденне та святкове вбрання, предмети побуту, сільськогосподарський реманент, кухонний та столовий посуд) українців, росіян, болгар, а також представників інших етносів.

Досвідчений екскурсовод музею також презентував велику кількість документів і наукових публікацій, які розповідають про історію України і історію нашог о рідного міста. В експозиційних залах на ІІІ поверсі студенти побачили виставки меблів та посуду ХІХ-ХХ ст. та колекцію речей присвячену подіям Другої світової війни та зокрема, Мелітопольській наступальній операції 1943 року.

Крім того, була можливість доторкнутися до колекції пам’яток. в новій експозиції, присвяченій подіям антитерористичної операції на сході України, в якій представлено чимало особистих речей, фотографій та документів героїв – учасників АТО, уродженців нашого краю.

Студенти отримали справжнє задоволення від екскурсії і відчули свій зв’язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі і створювали її красу.

Екскурсія тривала близько години. Вони дізналися лише маленьку частину історії нашого міста та наших неймовірно талановитих співвітчизників.

Велика подяка кожному, хто долучився до цієї екскурсії, а особливо екскурсоводу музею, яка є справжнім професіоналом своєї справи!

Олександра ЧЕРВОТКІНА

асистент кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика