Однією із складових дисципліни “Монтаж, експлуатація та ремонт обладнання” є лабораторна робота “РОЗРОБКА ЗАХОДІВ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ МОНТАЖУ ОБЛАДНАННЯ“. Мета роботи: оволодіти методикою планування технічних заходів для проведення монтажно-технологічних робіт.

Для забезпечення проведення монтажно-технологічних робіт використовуються:

підйомно-транспортні механізми:

• Електротельфери
  • Лебідки: ручні та електричні.
  • Домкрати: гвинтові, рейкові, клинові, гідравлічні.
  • Талі (ручні  та електричні).

підйомно-транспортні машини:

• Завантажувачі: електричні та автомобільні
  • Підйомні крани: баштові, козлові, автомобільні, самохідні (пневмоколісні та гусеничні).

Для проведення монтажу обладнання необхідно виконати комплекс монтажно – технологічних робіт, який зможе це забезпечити. При розробці всього комплексу організаційно-технічних заходів слід керуватись практичним досвідом, набутим при виконанні лабораторних робіт №1, №2, №3, №4, №5, №6, №7 які є підготовчими для виконання даної роботи.

Комплекс організаційно-технічних заходів включає в себе такі роботи:

Підготовка монтажного майданчика.

• приймання в монтаж фундаменту на першому поверсі, фундаментного майданчика (Рис.1) на перекритті;
  • підготовка опорних конструкцій і тимчасових опор (Рис.2);
  • розмітка місць установки обладнання без фундаменту.

Підготовка технологічного обладнання до монтажу.

• перевірка комплектності;
  • передмонтажна ревізія (перевірка технічного стану вузлів і деталей);
  • часткове розбирання для зменшення ваги і габаритів.

Снимок