Фундаментом для наукової творчості студентів є отримані в процесі навчання знання, наявність яких забезпечує продуктивну інтелектуально-розумову діяльність, спрямовану на вирішення технічних задач в галузі обладнання переробних і харчових виробництв. Власне саме бажання студентів долучатися до наукової діяльності свідчить про високу якість отриманої освіти та прагнення застосувати здобуті навички для генерування оригінальних ідей. Ефективна реалізація такого способу взаємодії між студентами та викладачами можлива в межах постійно діючих наукових гуртків. Одним з таких осередків талановитої молоді є науковий гурток за тематикою оптимізації процесу диспергування молочних емульсій, керівниками якого є завідувач кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф. Ю. Ялпачика (ОПХВ) д.т.н., професор. Кирило Самойчук., к.т.н., доц. Надія Паляничка й асистент Олександр Ковальов. Одним з активних членів наукового гуртка є здобувач освітнього ступеня «Бакалавр» ОПП «Галузеве машинобудування» староста групи 31 ГМ, минулорічний стипендіат Президента України, співавтор 14 наукових публікацій Кирило Кузьмін, який 21 січня 2021 року записав до списку своїх досягнень одразу 2 патенти на корисну модель.

Патент на корисну модель № 146094 Пульсаційний гомогенізатор для рідких продуктів, авторами якого є ректор університету, член-кореспондент НААН України, д.т.н., проф.. Володимир Кюрчев, завідувач кафедри ОПХВ, д.т.н., проф.. Кирило Самойчук, асистент кафедри ОПХВ Олександр Ковальов, доцент кафедри електротехнології і теплові процеси к.т.н. Іван Борохов, студент 31 ГМ Кирило Кузьмін. В наведеному патенті наводиться можливе рішення, спрямоване на підвищення якості та збільшення рівномірності дисперсного складу рідких продуктів. Пропонується використовувати парну кількість поршнів, при проходженні крізь які емульсія, рухаючись в зворотно-сииметричному напрямку зазнає однакового впливу в обох напрямках руху, що призводить до досягнення заявленого технічного результату.

Патент на корисну модель № 146095 Струминно-щілинний гомогенізатор молока, авторами якого є ректор університету, член-кореспондент НААН України, д.т.н., проф.. Володимир Кюрчев, завідувач кафедри ОПХВ, д.т.н., проф.. Кирило Самойчук, асистент кафедри ОПХВ Олександр Ковальов, доцент кафедри електротехнології і теплові процеси к.т.н. Іван Борохов, студент 31 ГМ Кирило Кузьмін. В наведеному патенті наводиться можливе рішення, спрямоване на зниження енергетичних витрат процесу гомогенізації молока. Пропонується виконувати торцеві поверхні щілинних каналів коноїдного профілю в повздовжньому перерізі корпуса, що забезпечить підвищення гідравлічного коефіцієнта витрат та призведе до досягнення заявленого технічного результату.

Колектив кафедри вітає винахідників, бажає натхнення та втілення запропонованих конструктивних рішень на практиці.

Олександр Ковальов

асистент кафедри ОПХВ