19 травня 2021 року відбулось крайнє в весняному семестрі засідання наукового гуртку за проблематикою альтернативних енерготехнологій та проблем утилізації сміття. Вирішення проблем раціональної організації поселень, знищення великої кількості сміття та ефективне використання сучасних енерготехнологій, що являють альтернативу традиційним джерелам енергії є актуальними завданнями харчової та переробної галузі сфери АПК України. Саме пошуком ефективних способів вирішення цих проблем переймались учасники постійно діючого наукового гуртка за напрямом “Альтернативні енерготехнології та проблеми утилізації сміття”. Засідання гуртку проходили по середах на 4 парі в аудиторії 8.305 по розкладу червоного тижня. Очолює науковий гурток асистент кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф. Ю. Ялпачика Ковальов О. О. Студентський актив представляють студенти 41 ГМ гр. І. О. Водяницький., 31 ГМ гр., К. С. Кузьмін., 31 ГМ гр. К. Г. Пачко.

Заняття у науковому гуртку проходили згідно затвердженого завідуючим кафедрою ОПХВ календарного плану, зокрема в цьому навчальному семестрі на засіданнях наукового гуртку було зроблено:

– проблематика урбанізації та негативний вплив збільшення розмірів населених пунктів;

– перспективні напрямки розвитку агломерацій;

– раціональні розміри населених пунктів з точки зору урбаністики та тенденцій до утворення агломерацій.

Зважаючи на стрімке поширення штаму хвороби COVID-19 та погану епідеміологічну ситуацію, з початку квітня по середину травня зустрічі членів гуртку проходили в онлайн-режимі на базі платформи Zoom. Отримані в ході досліджень результати пройшли апробацію на І Міжнародній науково-практичної конференції молодих учених (01-26 лютого 2021 р). “Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі” та викладені в 7 тезах доповідей за матеріалами цієї конференції, збірнику праць Ради молодих вчених ТДАТУ та збірнику праць студентів та магістрантів ТДАТУ, серед яких:

• Кузьмін К. С., Ковальов. О. О. Негативний вплив на довкілля нетрадиційних джерел електроенергії. Матеріали І Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених (01-26 лютого 2021 р). “Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі”. Мелітополь. 2021. с. 206;
  • Шестак А. О., Ковальов. О. О. Шляхи підвищення ефективності використання біогазових установок. Матеріали І Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених (01-26 лютого 2021 р). “Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі”. Мелітополь. 2021. с. 209;
  • Мацулевич Ю. О., Ковальов. О. О. Негативні наслідки використання поновлюваних джерел енергії. Матеріали І Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених (01-26 лютого 2021 р). “Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі”. Мелітополь. 2021. с. 216;
  • Крєстов В. Г., Ковальов. О. О. Проблеми альтернативних джерел енергії. Тези Ради молодих вчених Мелітополь. 2021;
  • Крєстов В.Г., Ковальов О.О. Проблеми та перспективи розвитку біогазової енергетики в Україні. Збірник наукових праць магістрантів та студентів. Мелітополь 2021. с.139-140;
  • Пачко К.Г., Ковальов О.О. Аналіз напрямків підвищення ефективності використання біогазових установок. Збірник наукових праць магістрантів та студентів. Мелітополь 2021. с.99-100;
  • Кузьмін К.С., Ковальов О.О. Оцінка потенціалу та переваги використання біомаси для отримання тепла та електричної енергії. Збірник наукових праць магістрантів та студентів. Мелітополь 2021. с.58-59.

Наостанок керівник наукового гуртка Олександр Ковальов відзначив високу продуктивність роботи наукового гуртка, побажав присутнім міцного здоров’я, успіхів у складанні літньої екзаменаційної сесії та плідної співпраці в наступному семестрі нового 2021-2022 навчального року.

Олександр Ковальов

асистент кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика