Для вдосконалення та розвитку компетентностей, з метою здійснення якісної підготовки студентів з різних країн світу за спеціальністю 133 “Галузеве машинобудування”,  д.т.н., доцент, зав. кафедрою ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика Самойчук Кирило Олегович прийняв участь у реалізації програми «Розвитку мовленнєвої компетентності на рівні В2» у Вищий Школі Лінгвістичній (Ченстохов, Республіка Польща). Проект реалізовується за підтримки Міністерства освіти і науки України та передбачає сертифікацію викладачів щодо володіння англійською/німецькою/польською мовами та отримання відповідного сертифікату ( рівень Upper-Intermediate, або B2 за CEFR). Рівень В2 достатній для викладання, а Міністерство освіти і науки України визначило його як одну з умов отримання вченого звання.

Курс склався з 2 частин:

– Інтернет-зустрічі в режимі реального часу на платформі ClickMeeting;

– Вправи та навчальні матеріали на платформі Moodle.

В рамках підготовки були проведені:

– зустрічі на платформі CM  – ознайомлення з курсом та письмовою частиною іспиту;

– 1-й блок на Moodle  – інтерактивні вікторини та вправи для практики лексики та граматики;

– зустрічі на платформі CM  – читання та аудіювання з використанням Інтернет-інструментів;

– Блок 2 по Moodle  – вправи для читання та аудіювання;

– зустріч на платформі CM  – групова робота в режимі конференції для відпрацювання навичок говоріння;

– Блок 3 по Moodle  – поради щодо вимови;

– практичний тест на Moodle.

Іспит:

– письмова частина іспиту на платформі Moodle;

– усна частина іспиту на платформі CM.

В результаті загальна сума з усіх розділів іспиту склала 353 бали з 400 можливих.

Кирило САМОЙЧУК

д.т.н. кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика