В другому семестрі 2020-2021 навчального року на кафедрі проходять навчання за дуальною формою 22 здобувача вищої освіти спеціальності 133 «Галузеве машинобудування». З них 20 студентів освітнього ступеню «Бакалавр» і 2 магістри.

Під час проходження навчання здобувачі закріплюють теоретичні знання, приймають безпосередню участь в процесі реального виробництва, набувають навички роботи з технічною документацією.

Серед підприємств-партнерів, на яких наші студенти працюють і навчаються, можна назвати:

– ТОВ «ЕВРОГАЗТРЕЙД-ЕКСПО» м. Запоріжжя (директор Шарава А.В.) студенти освоюють роботу з технічною документацією технологічного відділу підприємства, здійснюють технологічний супровід роботи підприємства, зокрема розробку технічної документації на ремонт обладнання і регулювальної апаратури;

– Клінічний санаторій «Бердянськ» м. Бердянськ Запорізька обл. (директор Потоцький В.П.) набувають практичних навичок з експлуатації, обслуговуванню, налагоджуванню і ремонту санаторно-лікувального обладнання;

– ТОВ НВП «НАСОСПРОММАШ» м. Бердянськ Запорізька обл. (директор Пасечник В.Е.) при навчанні за дуальною формою студенти беруть участь в процесі виробництва гідравлічного обладнання, працюють з технічною документацією підприємства, здобувають навички, які підвищують фаховий рівень зі спеціальності «Галузеве машинобудування»;

– ТОВ «МРІЯ» с. Семенівка Мелітопольський р-н, Запорізької обл. (директор Островерх В.В.) здобувачі знайомляться з основними технологічними процесами машинобудування, процесом виготовлення ливарних виробів з чавуну та обробки виробів. Також в процесі дуального навчання набувають навички роботи на верстатах з програмним керуванням.

– КП “ВІКТОРІЯ”, Запорізька обл., Веселівський р-н, с. Гоголівка (директор Кушнір О.К.) студенти набувають практичних навичок первинної обробки вирощених у господарстві сільськогосподарських культур, опановують допоміжні види діяльності в галузі забезпечення вирощування сільськогосподарської продукції.

– ПП “Техмаш”, м. Мелітополь (директор Морозов О.П.), студенти освоюють технологію виготовлення обладнання (конвеєри, ємнісне обладнання, аспіраційні повітропроводи), набувають досвіду монтажу технологічного обладнання, трубопроводів;

– ТОВ “Світанок”, м. Мелітополь, студенти працюють на слюсарних роботах, набувають навичок раціонального використання матеріалів, читання креслеників механізмів та складальних одиниць обладнання, виконують статичне і динамічне балансування деталей на балансувальних верстатах;

– ПП «Кіпаріс сервіс – 2013», м. Мелітополь, студенти набувають досвіду у виробництві безалкогольних напоїв, виробництві мінеральних вод, технічному обслуговуванні обладнання;

– ПРАТ “Бердянські жниварки”, м. Бердянськ, студенти знайомляться з виробництвом сільськогосподарської техніки здобувають компетенції, які дозволяють підвищити фаховий рівень зі спеціальності «Галузеве машинобудування».

Загалом слід відмітити, що дуальна форма навчання допомагає студентам швидше адаптуватися до майбутньої професії, сприяє самодисципліні студентів, навчання проходить в реальних виробничих умовах, що дає можливість набути високого професійного рівня і збільшити конкурентоздатність випускників на ринку праці.

Вадим ОЛЕКСІЄНКО

к.т.н., доцент кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика