ТДАТУШАНОВНІ КОЛЕГИ!харьков

Відбулася

Міжнародна науково-практична конференція

«Інноваційні аспекти розвитку обладнання харчової і готельної індустрії в умовах сучасності»,

З 8 по 11 вересня 2015 року Таврійським державним агротехнологічним університетом разом з Харківським державним університетом харчування та торгівлі вперше була проведена Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні аспекти розвитку обладнання харчової і готельної індустрії в умовах сучасності».

Конференція проводилась на базі кафедри Обладнання переробних та харчових виробництв ТДАТУ (м. Мелітополь) та СОК «Салют» ТДАТУ на березі Азовс1ького моря (с.м.т. Кирилівка).

Конференція була спрямована на вирішення актуальних питань щодо визначення проблем та перспектив розвитку обладнання харчових виробництв, ресторанного та готельного господарства, удосконалення процесів і технологій переробки сільськогосподарської сировини в умовах розвитку сучасного суспільства.

До оргкомітету конференції надійшло 166 тез доповідей науковців з 51 вищого навчального закладу та організацій з 16 країн світу (Азербайджан, Білорусь, Греція, Грузія, Данія, Єгипет, Ізраїль, Іспанія, Казахстан, Нідерланди, Польща, Росія, Словаччина, Сербія, Туркменістан, Україна).

Конференція розпочалась у ТДАТУ, де кожного учасника гостинно зустрічали викладачі кафедри ОПХВ. Для учасників з Харківського державного університету харчування та торгівлі проректор з НПР Ломейко О.П. провів цікаву екскурсію університетом, під час якої гості ознайомились з історією та досягненнями ТДАТУ, відвідали Алею пам’яті ректорів.

32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До учасників конференції з привітальним словом звернулись ректори ТДАТУ проф. В.М. Кюрчев та ХДУХТ проф. О.І. Черевко.5Незважаючи на напружену пору року для освітян та науковців – початок нового навчального року, у конференції взяли участь понад 70 осіб з усіх куточків України (Харкова, Тернополя, Києва, Херсона, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Кривого Рогу, Одеси та ін. міст).

Завідувач кафедри ОПХВ, проф. Ялпачик Ф.Ю. представив гостям матеріальну базу кафедри: зразковий навчальний комплекс з сучасними лабораторіями, лекційною аудиторією, комп’ютерним класом, залою курсового і дипломного проектування, читальним залом та власною фаховою бібліотекою, де понад 600 літературних джерел представлено в електронному вигляді.7Для ознайомлення учасникам представлено більше 70 діючих зразків обладнання в 7 лабораторіях машинобудівельної, переробної та харчової галузі, у яких навчаються студенти напряму Машинобудування.

8 9 10  12

Учасники конференції отримали пакет документів, що включав програму, збірник тез і інші документи, підготовлені під керівництвом проф. Дейниченко Г.В. (д.т.н., проф., завідувач кафедри Устаткування харчової і готельної індустрії ім. М.І. Беляєва, ХДУХТ).

Екскурсія по Національному історико-археологічному заповіднику «Кам’яна Могила» відбулася за чудової сонячної погоди. Відвідування музею, знайомство з петрогліфами печер та гротів кам’яного пагорба залишило багато приємних вражень і власних фото.

Ввечері першого дня конференції учасників гостинно зустріли у спортивно-оздоровчому комплексі «Салют» в с.м.т. Кирилівка. Атмосфера теплого Азовського моря, шашлику, живої музики і караоке сприяла тісному знайомству між учасниками конференції різних організацій.

Урочисте відкриття пленарного засідання конференції відбулося 9 вересня у актовому залі СОК «Салют». Відкривали конференцію ректори ТДАТУ проф. В.М. Кюрчев та ХДУХТ проф. О.І. Черевко.

13Окрім ректорів ВНЗ, на пленарному засіданні з ґрунтовними доповідями, на теми перспектив розвитку обладнання харчових виробництв, підприємств готельно-ресторанної індустрії та процесів і технологій переробки сільськогосподарської сировини виступили, 7 учасників. Завершилось пленарне засідання урочистим підписанням договору співдружності між Таврійським державним агротехнологічним університетом та Харківським державним університетом харчування та торгівлі.

14 15Після обіду учасники вирушили до Азово-Сиваського національного природного парку «Бірючий острів». Цікава екскурсія, знайомство рідкими видами рослинного та тваринного світу, такими як ланей, лисиць, єнотових собак, асканійських оленів, що вільно гуляють на території парку, спілкування з дикою природою – подарували учасникам багато незабутніх вражень, які вони залюбки висловили під час урочистої вечері.

Секційні засідання відбулися на третій день конференції за трьома секціями:

– Проблеми та перспективи розвитку обладнання харчових виробництв;

– Інноваційні підходи та креативні рішення у формуванні технічного оснащення підприємств готельно-ресторанної індустрії;

– Удосконалення процесів і технологій переробки сільськогосподарської сировини.

Робота секцій тривала весь день і завершилася круглими столами та дискусіями науковців. Учасники мали змогу висловити проблеми сучасної харчової і готельної індустрії, нові ідеї та способи їх вирішення, обговорити практичні розробки і почути цінні поради колег.

11 вересня на підсумковому пленарному засіданні була затверджена резолюція за підсумками конференції. В урочистій обстановці учасники отримали сертифікати учасників міжнародного зразка за підписами і печатками ректорів двох ВНЗ.1617Впевнені, що наша конференція, посилюючи дружні зв’язки між колегами наукових інститутів та виробничих підприємств України та зарубіжжя, буде сприяти досягненню збільшенню вкладу вищої школи у досягненні мети підвищення конкурентоздатності харчової і готельної промисловості.

Відео про науково-практичну конференцію

Доц. кафедри ОПХВ, к.т.н. Самойчук К.О.