Керівником студентського наукового гуртка «Дослідження фізико-механічних та реологічних властивостей с.г. сировини та продуктів її переробки» є кандидат технічних наук, доцент Петриченко Сергій Володимирович.

Здобувачі ступеня вищої освіти «Бакалавр» Вилущак І.С., Глушко Ю.Ю., Кучер В.В., Матвеєв О.А. (12 СГМ) та Петриченко М.С. (12 СЕЕ) на зборах гуртка поглиблено вивчають методику визначення фізико-механічних та реологічних властивостей сировини, напівфабрикатів та харчових продуктів, їх вплив на  вибір оптимальних конструктивних, кінематичних і технологічних параметрів процесів.

Члени гуртка на протязі весняного семестру набували наступні компетенції:

− здатність оперувати знаннями про основні закономірності реологічної класифікації харчової сировини та продуктів;

− застосовувати оперувати знаннями про методи визначення реологічних параметрів продуктів харчової промисловості;

− здатність володіти знаннями про значення структурно-механічних характеристик харчових продуктів;

− застосовувати оперувати  знаннями про теоретичні передумови практичного використання принципів фізико-хімічної механіки для управління якістю харчових продуктів;

− здатність пояснювати явища, закономірності і процеси в реології;

− здатність вибрати оптимальні реологічні показники  харчових продуктів з точки зору їх практичного використання для контролю якості сировини та готової продукції харчового виробництва;

− здатність використовувати методи реометрії для управління якістю при виробництві харчових продуктів;

− здатність застосовувати знання і навики, одержані при вивченні курсу, для вирішення практичних задач техно-хімічного контролю процесів виробництва продуктів харчової промисловості;

− здатність використовувати в роботі довідкову, навчальну літературу, знаходити інші необхідні джерела інформації та працювати з ними.

За результатами досліджень були підготовлені наступні публікації:

1. Вилущак І.С., Петриченко С.В. Класифікація змішувальних пристроїв. Збірник наукових праць магістрантів та студентів. Мелітополь: ТДАТУ, 2020. с. 67-68.
  2. Глушко Ю.Ю., Петриченко С.В. Універсальна реологічна модель неньютоновських рідин. Збірник наукових праць магістрантів та студентів. Мелітополь: ТДАТУ, 2020. с. 101-102.
  3. Петриченко М.С., Петриченко С.В., Енергозберігаюча електрична конфорка. Збірник наукових праць магістрантів та студентів. Мелітополь: ТДАТУ, 2020. с. 53-54.

Інформаційний супровід: к.т.н., доцент Сергій Петриченко