Одним з важливих засобів підвищення якості підготовки фахівців будь якої галузі є науково – дослідна робота студентів. У Таврійському державному агротехнологічному університет імені Дмитра Моторного така робота здійснюється у наукових гуртках. Не стоїть осторонь і кафедра ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика Механіко-технологічного факультету.

На кафедрі функціонує студентський науковий гурток за тематикою «Вдосконалення процесу і обслуговування обладнання в переробній промисловості».

Керівниками гуртку є ст. викладач Циб В.Г. та асистент Пупинін А.А. До студентського активу гуртка входять студенти 12 МБГМ гр. Зайцев Р.Р. і Барієв Р.А.

Робота гуртку проходила згідно затвердженого завідувачем кафедри плану робіт.

З початку семестру по 12 березня включно заняття гуртку проходили у визначений планом термін кожен  вівторок з 1345 до1520, в аудиторії 8.301:

– у січні члени гуртку переймались аналізом нормативно-правового забезпечення організації технічного обслуговування на виробництві;

– у лютому та на  початку березня колективом групи вирішувалась задача у пошуках напрямків вдосконалення організації технічного обслуговування на виробництві.

Умови самоізоляції змусили актив гуртку виконувати інформаційний пошук за тематикою науково – дослідної роботи в Інтернет-джерелах та обробляти дані експериментів за допомогою мобільного та Інтернет-зв’язку.

– у квітні членами гуртку проводились дослідження покращення системи технічного обслуговування на підприємствах із застосуванням комп’ютерних технологій;

– у травні колектив групи займався аналізом визначення основних техніко-економічних показників технічного рівня та ефективності технологічних машин.

Гуртківці у будь-який час мали можливість отримати консультацію або обмінятися інформацією в розмові по мобільному телефону, в Skype, Viber та листуванням електронною поштою.

Під час карантину керівник наукового гуртку асистент Пупинін А.А. ініціював його дистанційну роботу, під час якої за допомогою платформи Zoom учасники гуртку збиралися на засідання.

Снимок3

В одній з таких зустрічей були підведені підсумки наукової діяльності гуртка за видами робіт за 2 семестр та за 2019-2020 навчальний рік в цілому.

За результатами роботи наукового гуртку молодими науковцями було:

1) написана 1 конкурсна наукова робіта:

«Обґрунтування конструкції універсальної інфрачервоної сушарки» авт. студент 12 МБГМ групи Зайцев Р.Р. (керівник: доцент Паляничка Н.О.).

2) Опубліковано 2 тези доповіді, зокрема:

Удосконалення конструкції рамного фільтрпреса для гарячої фільтрації олії. Механіко-технологічний факультет ТДАТУ: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених, 8 квітня 2020 р. Харків: ХДУХТ, 2020. – Ч. 1. с. 184., авт. Р.А. Барієв, керівник ст. викладач В.Г. Циб;

Перспективи використання вторинної сировини для отримання додаткової продукції. Механіко-технологічний факультет ТДАТУ: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених, 8 квітня 2020 р. Харків: ХДУХТ, 2020. – Ч. 1. с. 195., авт. Зайцев Р.Р., керівник ст. викладач В.Г. Циб.

Інформаційний супровід: асистент Андрій Пупинін