15.10.2020 в аудиторії 8.310 проходило засідання наукового гуртку за напрямом “Альтернативних енерготехнологій та проблем утилізації сміття”. Керівником гуртку є асистент кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф. Ю. Ялпачика О. О. Ковальов. До складу студентського активу групи входять студенти 41 ГМ гр. І. О. Водяницький., 31 ГМ гр.. К. С. Кузьмін, 31 ГМ гр. К. Г. Пачко.

Заняття у науковому гуртку проходили через середу по розкладу занять на червоний тиждень на 4-й парі згідно плану робіт, затвердженого завідуючим кафедрою ОПХВ. Зокрема за минулі 4 занятті активом групи було проведено аналіз відомих способів утилізації сміття та технологічних відходів.

Керівник гуртку Олександр Ковальов на черговому засіданні гуртку наголосив про актуальність і важливе народногосподарське значення широкого впровадження альтернативних технологій виробітку електричної та теплової енергії з урахуванням потенціалу регіону. Активом групи була проведена дискусія відносно впровадження перспективних технологій безвідходної утилізації побічних продуктів масложирового комбінату “Південний”, Мелітопольського м’ясокомбінату, консервного та олійно-екстракційного заводів. Рекомендовано включати відходи виробництва в якості сировини до технологічних схем отримання біогазу при їх зброджуванні разом із відходами рослинництва та тваринництва.

Крім цього в зв’язку з переходом до змішаного навчання та високою вірогідністю переходу на дистанційну форму керівник гуртку асистент кафедри ОПХВ О.О. Ковальов розглянув та скоригував зі студентським активом подальші плани проведення наукових досліджень і роботи наукового гуртку. Члени гуртку узгодили тематику проведення досліджень, назву та структуру тез доповідей за проблематикою урбанізації та перспективних напрямків розвитку агломерацій. Результати роботи будуть опубліковані у матеріалах тез доповідей студентських конференцій у листопаді-грудні поточного року.

Інформаційний супровід:         асистент кафедри ОПХВ  Олександр Ковальов