Відповідно до скоригованої програми дисципліни «Вступ до фаху» ведучим викладачем дисципліни к.т.н., асистентом кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф. Ю. Ялпачика (ОПХВ) Олександром Ковальовим було розроблено лекційний матеріал та в співавторстві методичні вказівки з основ академічної доброчесності та академічного письма. Рішення відносно включення матеріалу обумовлене необхідністю підвищення якості знань, та професійних навичок майбутнього фахівця спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» за освітньо-професійною програмою «Комп’ютерний інжиніринг переробних і харчових виробництв», що досягається шляхом формування гідного відношення здобувачів вищої освіти до навчання та наукової творчості, відносин з іншими здобувачами вищої освіти та викладачами.

В ході вивчення матеріалу здобувачі вищої освіти засвоять:

1. визначення терміну «академічна доброчесність», норми законодавства та пояснення до них
  2. передумови для порушення норм академічної доброчесності та зниження якості освіти.
  3. заходи, що передбачені законодавством та реалізовані ЗВО для забезпечення академічної доброчесності в ТДАТУ (Кодекс честі, опитування, скринька довіри).
  4. відповідальність за порушення норм академічної доброчесності.
  5. основи академічного письма та ознайомлення з Кодексом честі ТДАТУ.

Розроблені методичні вказівки з дисципліни Вступ до фаху «Основи академічного письма та ознайомлення з Кодексом честі ТДАТУ» авторів к. т. н., асистента кафедри ОПХВ Олександра Ковальова, д.т.н., професора, завідувача кафедри ОПХВ Кирила Самойчука та к.т.н., ст. викл. кафедри ТКМ Олександра Колодія найближчим часом будуть представлені до розгляду та затвердження методичній комісії факультету МТ. В подальшому планується розробка методичних матеріалів для наочного представлення основних тез під час викладання, подання інформації у вигляді проблемних ситуацій. Це сприятиме кращому засвоєнню здобувачами вищої освіти терміну «академічна доброчесність», подальшому підвищенню довіри соціуму до результатів навчання та здобутих майбутніми спеціалістами фахових компетенцій.

Олександр КОВАЛЬОВ

к.т.н., асистент кафедри ОПХВ імені професора Ф. Ю. Ялпачика