Згідно до програми “Реалізація заходів молодіжної політики та підтримки обдарованої молоді”, спрямованої на заохочення та підтримку обдарованої молоді 4 березня 2021 р на засіданні виконавчого комітету Мелітопольської міської ради відбулось урочисте вручення іменних сертифікатів переможцям конкурсу, які протягом поточного семестру будуть отримувати додатково до основної іменну стипендію міського голови Мелітополя.

Цього року в номінації «Науково-дослідницька та пошукова діяльність» переможцем став студент механіко-технологічного факультету спеціальності «Галузеве машинобудування» 31 ГМ групи Кирило Кузьмін (куратор асистент кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф. Ю. Ялпачика Олександр Ковальов). Мелітопольський міський голова привітав переможців, які мають видатні досягнення в галузі науки та спорту та вручив стипендіатам іменні сертифікати. Нагадаємо, що першим отримувачем стипендії міського голови Мелітополя в 2019 був студент спеціальності «Галузеве машинобудування» 21 МБГМ групи Михайло Лебідь.

Науковий шлях Кузьміна Кирила Сергійовича розпочався в 2019 р. на другому році навчання за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування». В цьому році Кирило в складі наукового гуртка приймав участь в доповіді на тему «Підвищення ефективності використання сонячних колекторів», на яку згодом ним було написано тези до щорічного збірнику магістрантів та студентів Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (ТДАТУ). В обговоренні науково-педагогічний склад кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ялпачика Ф. Ю (ОПХВ) відзначив актуальність розглянутої тематики, творчий підхід та високий рівень компетенції доповідача, а згідно результатів студентського голосування Кирило посів друге місце серед доповідей, що були представлені на конференції. Сфера наукових інтересів Кузьміна К.С. охоплює проблематику оптимізації процесів диспергування молочних емульсій, підвищення ефективності використання альтернативних джерел енергії, пошук нових матеріалів та технічних рішень для підвищення ефективності використання деталей машин та механізмів сільськогосподарського виробництва та харчової промисловості.

З 2019 року Кузьміним К. С. було опубліковано за тематиками зниження енергоємності диспергування при отриманні високоякісних молочних емульсій та підвищення ефективності використання альтернативних джерел енергії 14 тез доповідей. Викладені в них результати аналітичних та експериментальних досліджень у вигляді доповідей презентувались автором на:

– конференціях студентів та магістрантів ТДАТУ,

–VII Всеукраїнська науково-технічна конференція магістрантів і студентів ТДАТУ,

– Всеукраїнській науково-практичній конференції «Досягнення та перспективи галузі виробництва, переробки і зберігання сільськогосподарської продукції». м. Кропивницький, 9-11 квітня 2020 р;

– Всеукраїнській науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених, 8 квітня 2020 р «Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв,готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва: наукові пошуки молоді» (м. Харків);

– І Всеукраїн. Наук.-практ. Інтернет-конференції (Мелітополь, 01-30 вересня 2020 р.);

– VIII всеукраїнської науково-технічної конференції магістрантів та студентів за підсумками наукових досліджень 2020року (01-18 листопада 2020 р).

За 2019–2021 рр Кузьміним К. С. було отримано 2 патенти України на корисну модель та подано до розгляду заявку на отримання патенту за тематикою підвищення ефективності перебігу теплових процесів. Частина запропонованих Кузьміним К. С. технічних рішень була реалізована в наявній на базі кафедри ОПХВ конструкції лабораторного зразку струминно-щілинного гомогенізатора молока.

У 2019–2020 рр здобувач щорічно брав участь в конкурсах наукових робіт 1-го туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. В 2020 р Кузьмін К. С. отримав стипендію Президента України. Крім цього Кирило є старостою академічної групи, отримує спеціальність, навчаючись на військовій кафедрі ТДАТУ, а у вільний час полюбляє грати в футбол.

В даний момент часу студент Кузьмін К. С. продовжує наукову роботу в складі наукових гуртків за проблематикою зниження енергоємності процесів при виробництві молочних емульсій і альтернативних енерготехнологій та проблем утилізації сміття. Здобувачем подано до друку декілька тез доповідей до щорічного збірнику наукових праць студентів та магістрантів ТДАТУ Планується написання патенту України на корисну модель під назвою Гомогенізуючий вузол клапанного гомогенізатора, написання 2 тез доповіді та участь з доповіддю в щорічній конференції студентів та магістрів.

Колектив кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф. Ю. Ялпачика щиро вітає Кирила з перемогою, бажає подальших успіхів у навчанні та нових здобутків на ниві наукової діяльності!

Кирило САМОЙЧУК

завідувач кафедри ОПХВ д.т.н., професор.

Олександр КОВАЛЬОВ

асистент кафедри ОПХВ