17 вересня 2019 р. на кафедрі обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика відбулась студентська практична конференція “Практична підготовка – запорука успішного працевлаштування майбутніх фахівців”.  Практика необхідна для закріплення отриманих теоретичних знань з пристрою, роботи, технічного обслуговуванню машин і апаратів переробної галузі. Крім того, практика ознайомлює студентів з деякими питаннями організації технологічних процесів на виробництві та методами керівництва і взаємодії з персоналом даного виробництва.

Студенти проходили виробничу практику з метою навчитися керувати виробничими машинами, виконувати технологічний процес на них, навчитися виконувати технічне обслуговування і налагодження. У магістрантів, які проходили науково-дослідну практику, яка має на меті випробування машин, зняття їхніх технічних і експлуатаційних характеристик, настроювання ці характеристики під технологічний процес, який вимагається, провести аналіз якості продукції.  Також студенти повинні зібрати інформацію і визначити можливість проведення експериментів на даному підприємстві для виконання магістерської роботи.  Таким чином, виконання даних завдань має на меті набуття студентом професійних навичок та вмінь здійснення самостійної науково-дослідної роботи, розширення наукового світогляду студентів.

З вступним словом виступив завідувач кафедри Самойчук К.О., який загострив увагу присутніх на важливості самостійної роботи студентів на технологічних лініях, машинах і апаратах, які входять до складу цих ліній, для накопичення інженерного досвіду і практичних навичок. Крім цього, наголосив на  значенні практичної підготовки студентів для досягнення професіоналізму в своїй галузі.

На конференції з кращими доповідями виступили наступні студенти 21 МБ ГМ групи: Лебідь М.Р., Лазарєв М.М., Рибалт Ю.А., Щербаков Д.В., Волков О.Ю., студенти 22 МБ ГМ групи: Дишловенко О.А., Горбованов Р.С, студенти 41 ГМ групи: Колєснік О.П., Соколенко М.М.,  Мехтієва С.М., Шестопалов О.П., Бетін С.І.

За результатами конференції визнано, що для покращення ефективності проходження практичної підготовки на виробництві бажано, щоб ще до початку практики керівництво підприємств, які приймають студентів на практику, надало перелік питань, які підготовлюють студентів для роботи на певних машинах і апаратах даного виробництва, а також мали можливість провести деякі заняття безпосередньо на самому виробництві. Пропонується покращити збір матеріалу для якісного захисту презентації матеріалу з проходження практики: фото-, відео файли.

Снимок

Інформаційний супровід: к.т.н., доцент Віра Тарасенко