Згідно з навантаженням індивідуального плану роботи викладача одним з видів організаційної роботи є відвідування відкритих занять колег з професорсько-викладацького складу кафедри з подальшим обговоренням та висуванням пропозицій відносно покращення методики викладання дисципліни. Відвідування відкритих занять спирається на план-графік їх проведення, що затверджується завідувачем кафедри на початку кожного семестру. 01.02.2022 року на першій парі в академічній групі 11 ГМ в аудиторії 8.305 відбулась відкрита лекція з дисципліни «Вступ до фаху», яку проводив к.т.н., асистент кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора  Ф. Ю. Ялпачика (ОПХВ). Згідно скоригованої робочої програми до методичних вказівок та конспекту лекцій з дисципліни було розроблено матеріал для лекційних та практичних занять для ознайомлення здобувачів вищої освіти з основами академічної доброчесності.

Тема лекції: «Термін «академічна доброчесність», визначення передумов для її порушення, заходів для забезпечення норм академічної доброчесності та відповідальності за їх порушення». У вступному слові Олександр Ковальов зазначив, важливість обізнаності майбутніх фахівців у питаннях академічної доброчесності, оскільки це не тільки сприятиме відповідальному ставленню до освітнього процесу та отриманню необхідних для конкурентоздатності на ринку праці професійних компетенцій, але й забезпечить підвищення довіри суспільства до результатів навчання. В ході лекції викладачем було розглянуто такі питання, як:

1. Визначення терміну «академічна доброчесність», норми законодавства та пояснення до них
  2. Передумови для порушення норм академічної доброчесності та зниження якості освіти.
  3. Заходи, що передбачені законодавством та реалізовані ЗВО для забезпечення академічної доброчесності в ТДАТУ (Кодекс честі, опитування, скринька довіри).
  4. Відповідальність за порушення норм академічної доброчесності.

На занятті окрім студентів групи 11ГМ згідно графіку взаємовідвідування занять ОПХВ були присутні члени професорсько-викладацького складу кафедри ОПХВ, зокрема: завідувач кафедри ОПХВ д.т.н., проф. Кирило Самойчук., к.т.н., доц. Вадим Олексієнко., к.т.н., доц., Валентин Бойко, асистент Олександра Червоткіна, асистент, завідувач лабораторіями кафедри ОПХВ Андрій Пупинін.

Після лекції відбулось обговорення представленого матеріалу та методики викладання членами професорсько-викладацького складу кафедри. Присутні відзначили доступність, послідовність викладання матеріалу, актуальність, наявність діалогу с аудиторією, надали високу оцінку методиці викладання матеріалу заняття асистентом ОПХВ імені професора Ф. Ю. Ялпачика Олександром Ковальовим. Окремо були підкреслені переваги використання викладачем мультимедійних засобів для наочного представлення статистичних даних, структурних схем та ілюстрацій.

д.т.н., проф. кафедри ОПХВ імені професора Ф. Ю. Ялпачика Кирило САМОЙЧУК

асистент кафедри ОПХВ імені професора Ф. Ю. Ялпачика к.т.н., Олександр КОВАЛЬОВ