Одним із важливих показників наукової діяльності викладача є не тільки написання статей за напрямом своїх досліджень, а й отримання патентів. Особливо важливо, коли до науково-дослідної роботи долучаються аспіранти, втілюючи свої знання та вміння в наукові  розробкиТому завдяки плідній співпраці здобувачів вищої освіти з викладачами кафедри та університету, вже стало традиційним отримання патентів на корисну модель та винахід.

Так 28.12.2020 року на сайті ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (УКРПАТЕНТ) був опублікований патент на корисну модель № 145678 “Пульсаційний гомогенізатор для рідких продуктів”; винахідники: д.т.н., проф. Кюрчев В.М., д.т.н., проф.  Самойчук К.О., аспірант Лебідь М.Р.

Корисна модель належить до конструкції пристроїв, які використовуються при гомогенізації рідких продуктів в харчовій, хімічній, фармацевтичній та інших галузях агропромислового комплексу, де використовується гомогенізація.

В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення пульсаційного гомогенізатора для рідких продуктів, що має циліндр з патрубками підведення продукту і відведення гомогенізуючої емульсії, шток, на якому жорстко закріплений диск з осьовими наскрізними отворами, причому диск встановлено аксіально з можливістю обертання навколо своєї осі.

Запропонована конструкція дає змогу усунути неефективні зворотно-поступальні рухи робочого органу, в наслідок чого знизити питомі енерговитрати гомогенізатора.

Кирило САМОЙЧУК

д.т.н. кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика