Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного є одним з закладів вищої освіти, що увійшов до пілотного проекту з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти. Тому в нашому університеті активно впроваджується дуальна форма здобуття освіти, особливо на механіко-технологічному факультеті. Кафедра обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф. Ю. Ялпачика активно залучена до організації дуального навчання. Загалом 29 студентів спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» у 1 семестрі 2020-2021 навчальному році здобувають вищу освіту за дуальною формою. За куратором дуального навчання доцентом Вірою Тарасенко закріплено 17 студентів.

Навчаючись за дуальною формою, студенти застосовують теоретичні знання, отримані в університеті, використовують знання в практичних умовах.

Серед підприємств, з якими укладені тристоронні партнерські угоди, є ТОВ “Світанок”, розташоване у м. Мелітополі. Студенти працюють на слюсарних роботах, опановують навички раціонального використання матеріалів, читання креслень механізмів та складальних  одиниць обладнання, виконання статичного і динамічного балансування деталей на балансувальних верстатах.

Дуальна форма навчання допомагає студентам швидше адаптуватися до майбутньої професії, сприяє самодисципліні студентів, навчання проходить в тих технічних умовах, в яких опиняться майбутні фахівці при здійсненні обраної професії.

За підсумками навчання у 1 семестрі 2020-2021 н.р. за дуальною формою студенти пройшли атестацію на підприємствах і були позитивно оцінені роботодавцями. Студенти, навчаючись за дуальною формою навчання, мають змогу навчитися працювати відповідно до вимог ринку, що постійно змінюються, та оцінювати й адаптуватися до соціальних відносин, що існують у робочому середовищі.

Віра Тарасенко, доцент кафедри ОПХВ імені професора Ф. Ю. Ялпачика