21 лютого 2006 року став для нашого Університету сумною датою. 15 років тому, у віці 51 рік, пішов з життя ректор, тоді ще Агротехнічної академії, Микола Крижачківський. Сьогодні пам’ять Миколи Людвиговича вшанували на мітингу.

Біля меморіальної дошки, що встановлена на головному корпусі ТДАТУ, зібралися керівництво, викладачі та студенти Університету. Ректор Володимир Кюрчев зазначив, що традиції нашого закладу вищої освіти існують багато десятиліть. У Таврійському ДАТУ завжди пам’ятають людей, які зробили чимало для його розвитку.

– «Ми сьогодні зібралися перед центральним входом до нашого Університету, біля меморіальної дошки одного з ректорів ТДАТУ, професора Миколи Крижачківського. 15 років тому його життя передчасно обірвалося. Ректором він став у неповні 33 роки. У 1987 році вперше почали не призначати, а обирати керівників вищих навчальних закладів. Микола Людвігович був старшим викладачем кафедри експлуатації машино-тракторного парку Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту. Він був обраний ректором Мелітопольського інституту механізації сільського господарства, на цій посаді він пропрацював 19 років», – зазначив Володимир Кюрчев.

Під час керівництва Миколи Крижачківського, у 1994 році, Мелітопольський інститут механізації сільського господарства отримав статус академії. І це, не дивлячись, на дуже складні часи у 90-х роках, коли заробітна плата науковців була мізерною, два роки навчальні корпуси не опалювались. Тим не менш, відкривалися нові спеціальності, викладачі захищали кандидатські дисертації, заклад вищої освіти розвивався.

Теплі слова на адресу Миколи Крижачківського і голова профспілкового комітету Микола Андрущенко. Він очолив профспілку у 2000 році. Микола Васильович згадує Миколу Людвіговича, як людину сповнену життя та оптимізму.

– «Це людина дуже широкої натури. Він писав вірші, грав на баяні, дуже любив життя, поважав кожного співробітника та студента», – пригадує Микола Андрущенко.

Наприкінці мітингу пам’яті до меморіальної дошки, встановленої при вході в Університет та на алеї пам`яті, керівництво, Людмила Кюрчева, донька Миколи Людвіговича та студенти поклали живі квіти.

Життя триває… Діти і онуки Миколи Людвіговича працюють і навчаються в Університеті. Вони гідні свого достойного батька і дідуся.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»