5 грудня відзначають Міжнародний день волонтера. Міжнародний день волонтерів — одна зі спеціальних дат ООН, встановлена резолюцією на 40-й сесії Генасамблеї у 1985 році. Повна назва свята — Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку.

Згідно зі звітом ООН, в усьому світі волонтерством займаються понад 1 млрд людей, чия робота відповідає за обсягам, що виконали б 109 млн людей, працюючи повний день.

Потужним поштовхом для волонтерства в Україні стали Революція Гідності та війна на Донбасі. Тисячі українців без жодного примусу допомагали Майдану продуктами, теплими речами, наметами, грошима. Згодом були налагоджені постачання ЗСУ та добровольчих підрозділів, що виконували завдання у зоні АТО. Серед напрямків волонтерського руху в 2014—2022 роках також були медичний, реабілітаційний та допомога вимушеним переселенцям.

Волонтерський рух в Україні набув рис всенародного після вторгнення 24 лютого 2022 року російської орди. Одразу стихійно організувався потужний волонтерський рух допомоги українським військовим та цивільним, що страждали від війни. Сьогодні волонтерські організації в усіх куточках України надають гуманітарну допомогу, годують, евакуюють з зони бойових дій, везуть ліки й продукти до лікарень, допомагають комунальникам розбирати завали після бомбардувань, збирають кошти на потреби ЗСУ.

Таврійський ДАТУ, викладачі і співробітники, студентство також долучилися до волонтерського руху: надавали гуманітарну допомогу: здавали кров, збирали кошти, допомагали нужденним під час війни. Лише за останній місяць колектив Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного зібрав і перерахував понад 600 тисяч гривень на потреби ЗСУ. Ці кошти будуть спрямовані на придбання спецтехніки для наших захисників, які борються з ворогом за суверенітет України, тим самим наближують довгоочікувану Перемогу.

Валерій Газаєв, завідувач кафедри фізичного виховання і спорту ТДАТУ з самого початку війни очолив Гуманітарний фонд підтримки Мелітополя. Фонд надає допомогу людям похилого віку або з обмеженими фізичними можливостями, мамам з маленькими дітьми, інвалідам. Усі вони отримують продуктові набори, ліки, дитяче харчування та гігієнічні набори.

Викладачі, студенти і співробітники ТДАТУ й самостійно беруть участь у донатах на ЗСУ та допомогу нужденним, підставляючи плече допомоги нашим захисникам, ветеранам, людям, які опинилися у складних життєвих обставинах або ж мають суттєві проблеми зі здоров’ям. Сьогодні свято волонтерів – свято майже всієї України, тому що війна майже кожного свідомого українця зробила волонтером.

Низький уклін вам, небайдужі серця! Працюємо задля Перемоги!