2021 рік оголошено Роком Державності. 24 серпня 2021 року Україна відзначатиме 30-річчя Незалежності країни. «Має бути не лише 30 років досвіду, а й погляд на 30 років уперед. Важливою залишається концепція єдності та зміцнення іміджу України як повноправного партнера на міжнародній арені», – наголосив Президент Володимир Зеленський.

До Року Державності та з нагоди 30-річчя Незалежності наукова бібліотека розробила проєкт «Україна починається з нас», в рамках якого заплановано ряд заходів: стендова виставка «Україна 3.0: літопис незалежності», тематична виставка «30 років – моя Незалежна Україна», відео-презентації та медіаогляди, віртуальні виставки, тощо.
Стендова виставка «Україна 3.0: літопис незалежності» демонструється у головному корпусі Університету, де представлені фотоматеріали основних подій за роки незалежності України.

До вашої уваги тематична виставка «30 років – моя Незалежна Україна» (демонструється на першому поверсі наукової бібліотеки), де представлені видання: В.Д. Гапотій «Теорія суверенітету народу, нації та держави», «Історія держави і права України» за ред. В.Я. Тація, збірка «Вивід прав України», В.Ф. Верстюк «Україна від найдавніших часів до сьогодення», В.В. Трофимова «Самодостатня Україна: закономірності розвитку в епоху глобальної інтеграції», «Україна за роки незалежності 1991-1998», Ф.Т. Моргун «Доля Прометея з України», М. Грушевский «Илюстрированная история Украины», тощо.

На офіційному YouTube каналі НБ представлені: відео-презентація «11 столиць України» – історичний екскурс по різним містам України, які в різний час були столицями та віртуальна відеовиставка «Моя країна – Україна», яка об’єднала в собі книги із фондів НБ, де описується історія України на її шляху державотворення, книги про символи національної та державної величі.

Запрошуємо кураторів студентських груп для проведення кураторських годин до 30-річчя Незалежності за темами: «Люди нового часу – Ukraine NOW», «Народжені в Україні», «50 винаходів, які Україна подарувала світу», «Еліта нації» (видатні особистості України), «Апостол української ідеї (М. Грушевський)», «Люди свободи».

Незалежність України — заслуга не лише певних політичних сил та рухів, а й усього народу, багатьох його поколінь. За нею — Київська Русь, козацька держава, три роки національної революції та драматичної самооборони Української Народної Республіки; десять років національно-культурного будівництва часів «українізації», і всенародне протистояння гітлерівському нашестю, тяжка праця народу в післявоєнній відбудові та у створенні індустріальної потуги сучасної України і, нарешті, прийняття 24 серпня 1991 р. Верховною Радою УРСР історичного документу виняткового значення для долі українського народу – Акту проголошення незалежності України, за яким проголосила Україну незалежною, демократичною державою на підтвердження всеукраїнському референдуму 1 грудня 1991р. Незалежність нашої держави стала реальністю!

Світлана Голодова,
завідуюча відділом НБ