Щороку 21 травня в Україні відзначається Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку. Свято вперше відзначалося 21 травня 2003 року.

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй 20 грудня 2002 року в резолюції 57/249 «Культура і розвиток» ухвалила проголосити 21 травня Всесвітнім днем культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку і запропонувала всім державам-членам, міжурядовим органам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй і відповідним неурядовим організаціям, серед іншого, інформувати громадськість про цінність і важливість розмаїття культур і, зокрема, сприяти за допомогою освіти та засобів масової інформації усвідомленню позитивної ролі культурної різноманітності.

Місто Мелітополь стало першим містом, яке представило Україну в Раді Європи за програмою «Інтеркультурні міста». Зокрема в Мелітополі мирно співіснують представники більше 100 національностей. У ТДАТУ навчаються теж більше 100 представників національних меншин.

В цей день багато років поспіль у ТДАТУ проходило яскраве свято – FEST «Діалоги культур». На жаль пандемія коронавірусу внесла свої корективи і вже другий рік поспіль ми не можемо проводити наш щорічний фестиваль.

В цей час, коли світ страждає від наслідків пандемії, ситуація стала дуже складною. Скасовуються культурні заходи, не працюють культурні установи, об’єкти Світової спадщини ЮНЕСКО закриті для відвідування. Тому ще важливішим та актуальнішим стає питання збереження культурного надбання різних народів.

Наукова бібліотека минулого року випустила яскраву відео-презентацію за мотивами фестивалю «Діалоги культур», яка демонструється на YouTube каналі бібліотеки/

В цьому році до вашої уваги виставка-плакат «Університетська палітра культур». На виставці представлені яскраві постери, присвячені культурам різних народностей, представники яких навчаються у ТДАТУ. Цікавими для перегляду будуть архівні фото FEST «Діалоги культур».

Діалог культур обов’язково продовжить своє яскраве життя. Сподіваємось наступного року ми знову зробимо велике коло дружби, а до неба полетять різноманітні кольорові кульки. Бо кожен народ – це своєрідний образ, що створений тільки йому притаманними фарбами. Лише зберігаючи національну самобутність і неповторність, можна зробити гідний внесок у загальну скарбницю світової культури.

Світлана Голодова,
завідуюча відділом
наукової бібліотеки