15 червня 2017 р. на базі навчально-практичного центру ВСП “Новокаховський коледж ТДАТУ” відбулося заняття педагогічного університету на тему «Сучасні інтерактивні методики як засіб активізації пізнавальної діяльності студентів» для викладачів коледжу.

Заняття проводили методист коледжу Граборенко Н.І. та викладач економічних дисциплін, викладач-методист Тайлакова О.В.

Проблема активізації пізнавальної діяльності студентів є однією з найбільш актуальних в питанні навчання.

Сучасні вимоги роботодавців до компетенцій молодих спеціалістів передбачають створення таких психолого-педагогічних умов, в яких студент може проявити не тільки інтелектуальну і пізнавальну активність, а й особистісну соціальну позицію, свою індивідуальність, виразити себе як суб’єкт навчання. Тому великого значення набуває розробка і залучення у освітній процес нових інтерактивних педагогічних технологій і методик, які ґрунтуються на принципах створення комфортних умов навчання для студентів, а для викладачів – свободи творчості, що спрямовані на розвиток особистості та професійного становлення студента.

При проведенні заходу були висвітлені наступні питання:

– Сутність педагогічної інноватики;
– Модель професійного портрета сучасного викладача;
– Сучасні інноваційні методи навчання.

Викладачі були ознайомлені з персоналізацією навчання (індивідуальний підхід до студентів), з методами перевернутого навчання, сторителлінгу, кейс-методом, генератором кросвордів, Plickers та особливості створення відеоматеріалів для перевернутого навчання.

Жвавий інтерес викликала платформа для створення тестів і мобільної перевірки Plickers. Викладачі стали учасниками демонстраційного тестування.

Заняття педагогічного університету пройшло у легкій, невимушеній атмосфері, де кожен приймав активну участь та отримав відповіді на питання.

Методист коледжу Граборенко Н.І.