6 жовтня в сонячному Тбілісі (Грузія) відбувся міжнародний турнір з богатирського багатоборства пам’яті Гіоргія Доіджашвілі, колишнього члена збірної команди Грузії з богатирського багатоборства, а також III етап Кубка Європи у важкій вазі. Участь у турнірі брав Валерій Нодарович Газаєв, завідувач кафедри фізичного виховання і спорту Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

У Грузинського технічного університету, де проходили змагання, у середній вазі до 105 кг зійшлися 11 силачів-стронгменів з України, Грузії, Вірменії та Азербайджану. Після виконання шести дуже важких вправ, визначили найсильнішого. Дуже приємно, що і на цей раз слова “Україна”, “місто Мелітополь” і “ТДАТУ імені Дмитра Моторного” лунали досить часто.

Вправи, дійсно, були не з легких:  2 в 1 (прогулянка фермера (Farmer’s Walk) 140 (125) кг на дистанції 20 метрів + кантовка гігантської тракторної покришки (Tire Flip) вагою 360 кг на 4 рази), підйом колоди (Log Lift) на максимальну кількість разів, тяга автомобільної платформи (Car deadlift) 300 (250) кг – кількість підйомів за 60 секунд, підйом гігантської гантелі (Giant Dumbbell) вагою 90 (65) кг – кількість підйомів за 60 секунд, тяга двох автомобілів (Arm over Arm) вагою 10 (7) тон на дистанції 20 метрів.

Стоїчно подолавши всі ці вправи, Газаєв В.Н. спочатку одержав блискучу неперевершену перемогу у ваговій категорії до 105 кг, а потім зайняв друге місце на III етапі кубка Європи у важкій вазі, що дозволило йому з 12 балами очолити загальну турнірну таблицю.

Треба також відмітити, що буквально за тиждень до цих змагань Валерій Нодарович додав до своєї спортивної скарбнички довгоочікуване почесне спортивне звання “Майстер спорту України з богатирського багатоборства”.

В цьому календарному році для найсильнішого завідувача кафедри фізичного виховання і спорту України залишився лише фінал Кубка Європи, який відбудеться 1 грудня у місті Утена (Литва).

Тож побажаємо Валерію Нодаровичу закінчити цей рік на мажорній ноті і стати дійсно “Найсильнішою людиною Європи” в середній вазі до 105 кг! Спортивних успіхів та перемог!

О.С. Нестеров, старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту