Навесні 2019 року Агропортал провів конкурс есе Чому я обираю агро? Студенти аграрних університетів та коледжів розміщали у соцмережах свої есе щодо обраної спеціальності.

3 червня на AgroPortal.ua було оголошено переможця, який отримав в нагороду безкоштовну поїздку до Берліну. Не дивно, що в рівній боротьбі все ж таки найкращою стала студентка  факультету АТЕ Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного – Віолетта Індик.

Від такого подарунку Віолетта була у захваті.  Більш за все її порадувало і трохи здивувало, що поїздка не перепліталася з аграрною тематикою.

– Було запропоновано кілька варіантів поїздки: переліт на літаку або автобусний тур. Вибрала я перший варіант. З аеропорту я добиралася на автобусі з пересадкою на метро (мені заздалегідь скинули інформаційний лист як дістатися до готелю), до речі тут діє один квиток на будь-який вид транспорту, але є обмеження по часу і відповідно від цього коливається вартість, мені проїзд обійшовся майже в 4 євро (від аеропорту до готелю), розповіла Віолетта.

Жила Віолетта Індік в тризірковому готелі розташованому в дуже стильному, затишному і спокійному районі Шарлоттенбург, поруч з готелем було багато кафе, ресторанів і дрібних пекарень. У перший день  вона відвідала Берлінський зоопарк, який знаходився в 15 хвилинах ходьби від готелю,  також всі автобусні станції і станції метро були в пішої доступності.

–  Дорослий квиток коштував 20 євро, але у мене була перевага і по студентському квитку я пройшла всього за 15 євро. Зоопарк дуже великий, його площа 33 га, більше 18 тисяч тварин. Відчуття як в джунглях. Різноманітність тварин колосальне: бегемоти, білі ведмеді, пінгвіни, всі види мавп, носоріг, зебри, жирафи і багато інших, ділиться враженнями Віалетта.

На другий день дівчина проклала собі піший маршрут, а в кінці дня вирішила взяти автобусну екскурсію. Її ціна за дві години коштувала 15 євро, але, за словами В. Індік, це було того варте.

– Я відвідала я такі пам’ятки: будівлю Рейхстагу, Бранденбурзькі ворота, Берлінську стіна, Чекпойнт Чарлі, Берлінський собор, Площу Жандарменмаркт, Меморіальну церкву Кайзера Вільгельма, парк Тіргартен, палац Бельвю, Центральну площу Берліна – Александрплац, Меморіал жертвам Голокосту, Берлінську телевежу. Берлін виявився дуже колоритним, перепліталися сучасна і історична архітектура.

Побачила переможниця конкурсу есе Чому я обираю агро? і недоліки. За її словами, в Берліні було брудно: повсюди розкидані недопалки та використані поліетиленові пакети. Ціни на воду від 1,5 євро, місцевий фасфуд (нібито хот дог) коштував від 3 євро, піца від 6 євро. Тим не менш від вікенду в Берліні Віолетта Індік у захваті.

– Я не можу обійтися без слів подяки декану факультету АТЕ Ірині Івановій, ректору університету В.М. Кюрчеву і всьому викладацькому складу ТДАТУ ім. Дмитра Моторного, а також команді Агрокебети за організований вікенд, резюмувала В. Індік.

Денис Водоп’янов, начальник РВВ «Агро Таврія»