конференцияТаврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного продовжує налагоджувати міжнародні зв’язки. Черговою сходинкою такої співпраці стала Перша міжнародна студентська конференція «Застосування електроенергетики в АПК», яка проходила спільно з Білоруським державним аграрним технічним університетом за допомогою платформи Zoom.

Засновником конференції виступив проректор з наукової роботи і міжнародної діяльності ТДАТУ, доктор технічних наук, професор, член-корреспондент НААН України, Володимир Надикто. Він зауважив про необхідність плідної співпраці із закладами вищої освіти близького зарубіжжя. Тим паче, що у нас багато спільних напрямків наукової діяльності. У конференції також взяли участь керівництво БДАТУ та ТДАТУ, начальник відділу міжнародних зв’язків нашого університету Людмила Єфименко та студенти-доповідачі. Від кожного закладу вищої освіти було представлено три доповіді на актуальні теми. До своїх досліджень доповідачі поставилися дуже відповідально, тому на всі питання учасників конференції давали вичерпні відповіді.

Першим надали слово студенту БДАТУ Пилипу Мрихіну. Тема його доповіді: «Стимульована схожість насіння електроактивованими водними розчинами». Ця технологія для сільського господарства приваблива тим, що з питної води при відносно невеликих затратах можуть бути отримані ефективні та екологічно чисті розчини (аноліти, католіти).

Студент 11 МБЕЕ групи факультету ЕКТ ТДАТУ Артем Клик, запропонував до уваги доповідь на тему: «Електрифікований ґрунтообробний мотоблок», студент 21 СЕЕ групи Богдан Вдовін досліджував тему: «Електрифікований розкидач сипучих добрив», а студент 12МБЕЕ групи факультету ЕКТ Андрій Копосов представив учасникам конференції презентацію «Мініелектротрактор».

Наприкінці конференції проректор з науково-педагогічної роботи ТДАТУ Олександр Ломейко звернувся до колег з Білоруського державного аграрного технічного університету з пропозицією про співпрацю за двома аспектами: обмін досвідом в інтеграції освітніх програм та академічна мобільність студентів та викладачів закладів вищої освіти. Білоруські колеги виказали готовність до такого партнерства.

Редакційно-видавничий відділ