30 листопада 2017 року на кафедрі Іноземних мов ТГАТУ відбулося перше засідання кіно-клубу –‘English Motion Picture Club’. Головною метою заходу було долучити студентів до перегляду фільмів мовою оригіналу та  розглянути через  призму сучасного кінематографу суспільно важливу проблему –  нагадати про небезпеку занурення особистості у віртуальну реальність.

Під час зустрічі студентам та гостям був представлений Short  Film (короткометражний фільм) жанру Science Fiction (наукова фантастика) – прикладом суспільно-філософського напряму цього жанру є восьмихвилинний фільм ‘Uncanny Valley’ («Зловісна долина»), запропонований на розсуд глядачам, які могли сприйняти або аргументовано оспорювати концепцію існування людини у віртуальній реальності.

Після перегляду присутні висловлювали свою особисту оцінку фільму та ділилися своїми враженнями і думками щодо сюжету.  Актуальна тема стала чудовим підґрунтям для  дискусії стосовно життя головного героя, а саме його постійного перебування у віртуальній реальності. Також обговорювалась важлива проблема соціопатії та місця людини у суспільстві – нетривіальними виявилися  гуманістичні моделі розвитку сюжету і оригінальні припущення студентів щодо фіналу і подальшої долі протагоніста.

Незважаючи на драматичний сюжет короткометражного фільму, атмосфера першого засідання кіноклубу була невимушеною і доброзичливою. Зокрема учасники клубу висловили свої пропозиції щодо тематики і жанру наступної зустрічі та надали список фільмів, які б хотіли обговорити.

Наступне засідання кіно-клубу планується у лютому 2018 року. Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до  безмежного світу кіно, яке, як казав Зігфрід Кракауер, має  дві функції: відображати навколишню дійсність і створювати нову!

Викладач кафедри іноземних мов

Топалов Є. М.