У суботу, 27 лютого, кафедра фізичного виховання і спорту ТДАТУ прийматиме перші в цьому сезоні всеукраїнські змагання з богатирського багатоборства – 4-й традиційний Всеукраїнський турнір “Силачі старої школи” (“Old School Strongman Challenge IV”).

Досить приємним є той факт, що організатором і учасником турніру є завідувач кафедри фізичного виховання і спорту, майстер спорту України міжнародного класу з богатирського багатоборства Валерій Газаєв. Ці змагання відрізняються від інших вправами і снарядами, які використовували силачі в кінці XIX – на початку XX сторіччя. За словами Валерія, цей турнір є даниною пам’яті видатним силачам минулого, спробою порівняти результати сучасних спортсменів з рекордами тих давніх часів.

Турнір проходитиме у чотирьох вагових категоріях серед чоловіків – до 80 кг, до 90 кг, до 105, понад 105 кг. Атлети змагатимуться у трьох класичних вправах: підйом Зерхера, аксель оверхед та тяга акселя різнохватом. В кожній вправі спортсменам надається по 4 спроби. Атлет сам замовляє вагу снаряду. Перемагає той, хто набрав найбільшу суму триборства. В разі однакової суми триборства перемагає атлет з меншою власною вагою. У всіх вправах є можливість встановлення рекордів України.

Переможці та призери нагороджуються ексклюзивними кубками та медалями. Учасники – медалями та грамотами. Спортсмен. який набрав найбільшу суму триборства, отримує Кубок абсолютного чемпіона.

Змагання будуть проходити в особистому та командному заліку. Вже відомий список учасників – в турнірі виявили бажання змагатися 18 найсильніших богатирів з Мелітополя, Запоріжжя, Маріуполя, Херсону та Одеси, при цьому наше місто будуть представляти 6 спортсменів. Валерій Газаєв, як завжди, буде представляти наш університет в своїй коронній ваговій категорії до 105 кг. На жаль, через пандемію коронавірусної інфекції та карантинними обмеженнями турнір проходитиме без глядачів.

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту