20 березня в Таврійському державному агротехнологічному університеті відбулася зустріч з першим секретарем Посольства Республіки Білорусь в Україні Губкіним Андрієм Леонідовичем. З вітальним словом та побажаннями налагодити тісну співпрацю до гостя звернулися міський голова міста Мелітополь Мінько С.А. та ректор ТДАТУ, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НААН України Кюрчев В.М.

Особливу увагу в ході зустрічі було приділено можливостям співпраці в освітній та науковій діяльності Таврійського державного агротехнологічного університету з білоруськими вищими навчальними закладами та машинобудівними підприємствами. Протягом багатьох десятиріч ТДАТУ (раніше МІМСГ) має тісні зв’язки із Білоруський державним аграрним технічним університетом (раніше БІМСГ). У той же час проректором з НПР Ломейко О.П. були висловлені сподівання щодо реалізації програм академічної мобільності студентів і подвійних дипломів з білоруськими ВНЗ. Крім того, враховуючи, що в Республіці Білорусь на державному рівні розвивається туризм, а в ТДАТУ в цьому році відкрито спеціальність «Туризм», було запропоновано укласти угоди із білоруськими вишами, які мають значний досвід з підготовки таких фахівців. Хочеться особливо подякувати голові ГО Запорізького обласного представництва «Союз сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні»
Берназі Н.Ю., саме за ініціативи якої і відбулася така важлива зустріч.

Проректор з наукової роботи Надикто В.Т. ознайомив представника Білорусі із науковими розробками вчених університету і надав конкретні пропозиції щодо їх реалізації із білоруськими колегами.

У ході обговорення можливостей у співробітництві також виступили: представник бізнесу і промисловості м. Мелітополь, директор ТОВ «Агропривод» Акімов О.В. та представник аграрного сектору, голова ГО «Рада жінок фермерів» Запорізької області Компанієць Н.П.

За результатами зустрічі учасниками круглого столу було підготовлено резолюцію з проблемними питаннями та пропозиціями щодо подальшої співпраці.

Також, у ході свого візиту до ТДАТУ, перший секретар Посольства Республіки Білорусь в Україні Губкін А.Л. ознайомився з матеріально-технічною базою університету і відзначив її сучасний рівень для підготовки інженерних кадрів.

Наступний візит, тепер вже Посла Республіки Білорусь в Україні, очікується на початку червня, у ході якого планується вирішити обговорені питання та проблеми.

Проректор з НПР Ломейко О.П.