Національним центром «Мала академія наук України» у квітні — травні 2020 року був проведений Всеукраїнський інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Дослідник» (номінація «Екологія») у якому взяла участь підшефна учениця 9-го класу Ольга Леонова, що займалась науково-дослідною роботою під керівництвом к.б.н., доцента кафедри ГЕЗ Валентини Щербини за результатами конкурсу отримала диплом III ступеня.

Конкурс проводиться щороку з метою виявлення та підтримки обдарованої молоді, залучення її до науково-дослідницької діяльності та винахідництва. Завданнями конкурсу є: залучення учнів (вихованців) 7-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованців (учнів, слухачів) позашкільних навчальних закладів до поглибленого вивчення фізико-математичних, технічних і природничих дисциплін, а також історії розвитку науки; активізація пошуково-дослідницької діяльності учасників, залучення їх до гуртків і секцій наукових відділень Малої академії наук України; стимулювання творчого самовдосконалення; формування екологічної свідомості.

У 2020-му конкурс проводився у два етапи та складався із заочної форми участі та захисту проєкту в онлайн-режимі.

Для участі в І етапі конкурсу Ольгою Леоновою на електронну адресу була надіслана заявка на участь у І етапі Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-Юніор Дослідник»; проєкт, оформлений у форматі презентації в програмі «Power Point»; тези творчої роботи. Презентації та тези творчих робіт були розміщені на сайтах конкурсу для відкритого рейтингового оцінювання.

Оцінювання проектів здійснювалось за такими критеріями: відповідність темі конкурсу; послідовність, логічність, науковість викладу; оригінальність, самостійність виконання, особистий внесок автора; грамотність та якість оформлення.

До участі в ІІ етапі Конкурсу запрошувались автори творчих робіт, які за підсумками відкритого рейтингового оцінювання отримали не менше ніж 5 балів.

Переможці та призери конкурсу визначались журі у кожній номінації окремо за кількістю набраних ними балів. При цьому переможці ІІ етапу конкурсу, які отримали найбільшу кількість балів (але не більше 50% від загальної кількості учасників ІІ етапу), нагороджуються дипломами НЦ “МАНУ” І, ІІ, ІІІ ступеня.

Враховуючи позитивний досвід співпраці зі школярами міста науково-педагогічні працівники кафедри та безпосередньо учасниця конкурсу Ольга Леонова та її науковий керівник Валентина Щербина планують продовжити співпрацю у відповідній сфері та вже розпочали підготовку до участі у зазначеному конкурсі та аналогових науково-дослідних заходах у поточному навчальному році.

Валентина Щербина,
доцент кафедри ГЕЗ