Одним з важливих засобів підвищення якості підготовки спеціалістів будь якої галузі є науково – дослідна робота студентів. У Таврійському державному агротехнологічному університет імені Дмитра Моторного така робота здійснюється у наукових гуртках.

На кафедрі електротехніки і електромеханіки імені професора В.В.Овчарова функціонує студентський науковий гурток «Розробка та удосконалення ресурсоенергозберігаючих пристроїв в АПК». Впродовж весняного семестру студенти продовжили вивчати джерела інформації щодо розробки і удосконалення ресурсозберігаючих захисних пристроїв.

Умови самоізоляції змусили студентів-гуртківців і керівника гуртку доцента Ірину Попову виконувати інформаційний пошук за темою дослідницької роботи гуртка в Інтернет-джерелах та обробляти дані експериментів, що були отримані під час навчання в стінах університету (до оголошення карантину), за допомогою мобільного та інтернет-зв’язку.

Гуртківці у будь-який час мали можливість отримати консультацію або обмінятися інформацією в розмові по мобільному телефону, в Skype, Viber та листуванням електронною поштою.

Студент Сергій Щербаков займався аналізом експлуатаційних впливів на надійність елементів конструкції силових трансформаторів і асинхронних двигунів і наслідки та їх прояви в процесі експлуатації електрообладнання на виробництві, що дозволяє виявити діагностичні параметри для контролю стану електрообладнання в АПК.

Для кожного пристрою захисту ключовим елементом конструкції є первинний перетворювач або датчик. Проаналізувавши умови вибору параметрів для контролю несиметричних режимів роботи асинхронних двигунів, гуртковець Богдан Сідельников розробив методику розрахунку величин активних і реактивних опорів датчика напруги зворотної послідовності та виявив можливості розширення діагностичних можливостей такого датчика.

За результатами роботи молоді науковці написали тези на V-ту Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію студентів, аспірантів і молодих вчених «Актуальні проблеми сучасної енергетики», яка відбулась в Херсонському національному технічному університеті 20-22 травня 2020 року.

Детальніше за посиланням.

За матеріалами сайту кафедри

електротехніки і електромеханіки імені професора В.В.Овчарова