Протягом жовтня-листопада 2022 року на базі Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації в форматі Zoom-конференцій тривав курс вебінарів з підвищення кваліфікації на тему «Трансформація науки в бізнес: можливості для комерціалізації».

Від кафедри економіки і бізнесу Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного курс вебінарів з підвищення кваліфікації відвідали кандидати економічних наук, доценти Віта Тебенко, Ганна Завадських і Наталя Кукіна. Курс загальною тривалістю 19 академічних годин відбувався за такими напрямками:

І. Поняття та механізм комерціалізації інтелектуальної власності в праві України:

– вебінар «Поняття та ознаки технології в чинному законодавстві України» (Спікер – Олександр Давидюк, Керуючий АБ «БІЗНЕС АДВАЙЗЕР»);
– вебінар «Трансфер технологій. Форми трансферу технологій в Україні» (Спікер – Олександр Давидюк, Керуючий АБ «БІЗНЕС АДВАЙЗЕР»).

ІІ. Інноваційні грантові програми Європейського Союзу:

• вебінар «Механізми трансферу технологій із застосуванням інструментів Європейської інноваційної ради («EIC») в рамках програми «Горизонт Європа»» (Спікер – Юрій Нікітін, експерт Європейських програм та проектів);
• вебінар «Офіси Трансферу Технологій: західний досвід та його використання в Україні» (Спікер – Петро Мельник-Мельников, канд. техн. наук, н.с. відділу менеджменту наукових досліджень та інновацій Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України).

ІІІ. Стратегія подачі проєктів на міжнародні наукові конкурси, гранти, стипендії:

• вебінар «Золоті правила пошуку інвестора. Презентація бізнес-ідеї, нюанси юридичного оформлення домовленостей з інвестором, участь інвесторів у бізнесі та подальша стратегія співробітництва» (Спікер – Єгор Шишенок,Co-Founder Компанії «Якість Гарантовано»);
• вебінар «Пошук партнерів та клієнтів на міжнародних інноваційних ринках: особливості формування профілів організації та її рішень (Спікер – Іван Кульчицький, Президент ГО Агенція Європейських Інновацій).

IV. Історії з перших вуст – успішні стартап-проєкти: вебінар «Успішні стартапи. Від ідеї до реальної справи» (Спікер – Наталя Лопіна, SEO Clin Case Quest).

V. Робота з проєктами від слухачів курсу: вебінар «Розгляд та загальні рекомендації стосовно покращення наповнення, подання проєктів від слухачів курсу» ( Спікер – Єгор Шишенок, Co-Founder Компанії «Якість Гарантовано»).

VI. Основні форми та етапи здійснення трансферу технологій промислових підприємств:

• вебінар «Трансфер технологій в оборонно-промисловому комплексі України» (Спікер – Геннадій Андрощук, головний науковий співробітник Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності національної академії правових наук України);
• вебінар «Трансфер технології (Technology Transfer) як етап життєвого циклу біологічних лікарських засобів та окремий процес PQS» (Спікер – Валерій Нікітюк, сертифікований експерт / інспектор (аудитор) / тренер GMP/GDP; інспектор, схвалений PIC\S).

По завершенню курсу викладачі отримали Сертифікати, які засвідчують, що вони прослухали курс вебінарів з підвищення кваліфікації на тему «Трансформація науки в бізнес: можливості для комерціалізації».

Дякуємо організаторам вебінарів Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації за надану можливість отримати нові знання та інформацію щодо подальшого розвитку наукової складової діяльності сучасного викладача.

Ганна Завадських,
к.е.н., доцент кафедри економіки і бізнесу