e7d2485c5784e368385d0c517ab6040c_600x1000Однією з найцікавіших форм організації навчально-виховного процесу на енергетичному факультеті є екскурсії. Щорічно викладачами факультету організовуються поїздки на генеруючі, розподільні підприємства енергосистеми України, на переробні підприємства з сучасними технологіями виробництва.

Важко переоцінити значущість таких поїздок для формування професійних компетенцій та любові студента до майбутньої професії, почуття  гордості та причетності до загальної великої справи. Тим паче, що і викладачам, і студентам екскурсії допомагають трошки “по-іншому” поглянути одне на одного: хоча б тимчасово стерти межі  між поняттями викладач, студент, товариш…

Так, кінець квітня крім пречудової погоди подарував студентам енергетичного факультету нагоду відвідати ДніпроГЕС та о. Хортиця у м. Запоріжжя. Ініціаторами екскурсії виступили в.о. зав. кафедри електротехніки і електромеханіки, доц. Квітка С.О. та доцент кафедри електротехнології і теплових процесів Гулевський В.Б. за активної участі кураторів доц. Нестерчук Д.М. і доц. Постнікової М.В.

Метою поїздки стало знайомство студентів 3 та 4 курсів ЕФ з потужним енергетичним підприємством України. Приємною несподіванкою став той факт, що нашим екскурсоводом виявився випускник ТДАТУ 1995 р., начальник зміни ДніпроГЕС Федько Олександр Вікторович. Цікаві розповіді про історію розбудови та сьогодення ДніпроГЕС не залишили байдужими жодного з нас. Студенти та викладачі ЕнФ висловлюють щиру подяку заступнику начальника станції Оніпко Леоніду Васильовичу за сприяння у проведенні екскурсії.

Дніпровська гідроелектростанція, або Дніпрогес – легендарна гігантська гребля, яка знаходиться в самому серці міста Запоріжжя. Вид на Дніпрогес викликав у нас неабияке захоплення:  довжина споруди  1300 метрів, висота – 60. Сьогодні Дніпровська гідроелектростанція – це центр міського пейзажу, історико-архітектурний пам’ятник і гарна споруда. Її будівництво почалося в 1927 році під керівництвом академіка О.В. Вінтера. Завдяки самовідданій праці тринадцяти тисяч робітників, які працювали на Дніпробуді, в 1932 році здійснено пуск її першого агрегату. Під час Другої світової війни було знищено обладнання машинного залу Дніпрогес, а гребля була зруйнована. Відновила свою роботу електростанція лише в 1950 році, а в 1969 році почалося будівництво Дніпрогес-2 потужністю 828 МВт. Після зведення греблі рівень води в Дніпрі піднявся на 37,5 метрів, а об’єм утвореного басейну становить більше 3 мільярдів кубічних метрів. Дніпрогес складається з греблі та двох машинних залів (Днепрогес-1, Дніпрогес-2). Гребля створює перепад рівня води, а турбіни, встановлені в машинних залах, виробляють електроенергію.

З верхньої частини греблі нам відкрився панорамний вид на колиску українського козацтва – острів Хортицю. Пронизана непереможним козацьким духом Хортиця, розкинувши свої володіння посеред широких вод Дніпра, символізує волю українського народу! Ми відвідали Запорозьку Січ – відтворений вже у наш час на північно-східному узбережжі острова образ столиці Вольностей Війська Запорозького Низового, насолодилися атмосферою свободи і козацьких розваг.

Кожен, хто відвідає Хортицю назавжди усвідомить, що козацькому роду таки нема переводу!