Культура черешня є брендовою для нашого регіону. Крім плодів черешні – королеви Таврії, в останній час все більшим попитом користуються плоди вишні. Але посмакувати кісточковими культурами у свіжому вигляді, споживач може лише в літній період. Вчені факультету агротехнологій та екології ТДАТУ шукають альтернативні шляхи довготривалого використання плодів черешні та вишні у свіжому та переробленому вигляді.

Джеми, конфітюри, цукати та заморожені напівфабрикати – це асортимент продукції, що досліджується та доповнюється новими смаковими компонентами вченими кафедр плодоовочівництва, виноградарства та біохімії; харчових технологій та готельно-ресторанної справи факультету АТЕ. Науковці ТДАТУ мають мету – створити інноваційні рецепти продуктів переробки з кісточкових культур, представити споживачам нашого краю та гостям брендову плодову продукцію, що стане візитівкою регіону.

Для створення якісного смачного продукту, що буде користуватися попитом на споживчому ринку, 26 лютого деканом факультету АТЕ Іриною Івановою було проведено відкриту дегустацію сортозразків джемів та варення з вишні та черешні, які виготовлені за інноваційною рецептурою.

Дегустаційній комісії було представлено 17 сортозразків продуктів переробки, кожен з яких мав індивідуальні компоненти для покращення смакових якостей, зниження калорійності готового продукту та містив компоненти для гармонізації смаку. Члени дегустаційної комісії мали можливість познайомитись з науковими розробками та новою продукцією, а також проаналізувати її відповідність до діючих ДСТУ.

Дегустація проходила за підтримки ректора ТДАТУ Володимира Кюрчева та проректора з наукової роботи Оксани Єременко. На заході були присутні колеги з факультету АТЕ – науковці, технологи-практики з питань вирощування та переробки плодів черешні, вишні. Нову продукцію дегустували: професор Марина Сердюк, доценти Ольга Алексеєва, Лідія Розова, Тетяна Герасько, Людмила Кюрчева, Ірина Бандура, Галина Нінова, Галина Тараненко.

Партнери факультету – заступник директора з наукової роботи станції садівництва імені М.Ф. Сидоренка Тетяна Малюк та Павло Бондаренко також були запрошені на захід та взяли участь у обговоренні результатів дегустації. Обробка даних, отриманих на підставі результату дегустації, визначила найкращі сорти та сортозразки. З представників вишні виділився джем з сорту Шалунья, що мав оптимальну консистенцію та показники смаку, а з плодів черешні дегустаційна комісія відмітила джем з сортів Мелітопольська чорна, Кордія, Дрогана Жовта. Байдужих на дегустації не було. Усі з захопленням дегустували та аналізували продукцію. Оцінки кожного дегустатора були враховані при визначенні кращіх зразків.

Обраний підхід дає можливість об’єктивно оцінити наукові розробки факультету АТЕ та запропонувати споживачу якісну та смачну продукцію з плодів черешні та вишні вітчизняної та іноземної селекції.

Після завершення дегустації, гостей пригостили сирами та сирними кульками, що подавались з черешнево-вишневим топінгом та черешневим вином

Захід було проведедено за підтримкою партнера університету МЖК «Південний». Як відзначила гостя факультету Наталя Бернага: « Продукція створена на кафедрах факультету АТЕ завжди користується попитом як у гостей, так і у містян Мелітополя».

Ірина Іванова,
декан факультету АТЕ