Викладачі кафедри обладнання переробних і харчових виробництв імені професора Ф.Ю. Ялпачика приділяють багато уваги залученню студентів до наукових досліджень. В результаті цієї співпраці студенти представляють наш університет на різноманітних олімпіадах, конкурсах, наукових конференціях.

Студентські наукові гуртки призначені навчити студентів навичкам наукових досліджень у відповідності до обраної спеціальності в рамках навчального процесу і поза ним, підготувати студентів до майбутньої професійної діяльності.

На кафедрі ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика проводиться робота у наступних наукових гуртках:

“Оптимізація процесу диспергування молочних емульсій”, керівники доц. Кирило Самойчук, доц. Надія Паляничка, асистент Олександр Ковальов.

“Дослідження процесів переробки зернових культур і плодово-ягідної продукції”, керівник доц. Валентина Верхоланцева.

“Вдосконалення процесів і апаратів переробних виробництв”, керівники доц. Валентин Бойко, доц. Віра Тарасенко.

“Дослідження процесу переробки зернової, рослинної сировини”, керівник доц. Вадим Олексієнко.

“Дослідження фізико-механічних та реологічних властивостей с.г. сировини та продуктів її переробки”, керівник доц. Сергій Петриченко.

“Дослідження процесу низькотемпературного заморожування та зберігання плодоовочевої продукції”, керівники проф. Ялпачик В.Ф., доц. Віра Тарасенко.

“Вдосконалення процесу і обслуговування обладнання в переробній промисловості”, керівники ст. викл. Віктор Циб,  асистент Андрій Пупинін.

За результатами плідної науково-дослідної діяльності студентів у наукових гуртках за 2019-2020 навчальний рік під керівництвом досвідчених викладачів кафедри були досягнуті значні результати. Серед них:

Результати науково-дослідної роботи доповідались на Всеукраїнській науково-технічній конференції магістрантів і студентів ТДАТУ, підготовлені конкурсні наукові студентські роботи, подано 3 заявки на отримання патенту на корисну модель, отримано 2 патенти на корисну модель, опубліковано майже 50 тез доповідей на Міжнародних і Всеукраїнських студентських і практичних конференціях.

Слід зазначити, що незважаючи на запроваджений карантин з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, робота наукових гуртків не припинялась і  проходила продуктивно, а результати представлені не лише у збірки наукових праць студентів і магістрантів ТДАТУ, але й на наукових конференціях 8 квітня 2020 р науково практичній конференції ХДУХТ та 9 -11 квітня 2020 р. (м. Кропивницький).

Віра Тарасенко,

доц. кафедри ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика