23 серпня на центральній площі смт. Нижні Сірогози відбувся перший Всеукраїнський турнір з богатирського багатоборства «Таргітай», який зібрав 7 найсильніших спортсменів з 5-ти областей України. Змагання відбувались при підтримці Нижньосірогозької райдержадміністрації та Нижньосірогозької районної ради, вони стали чудовим подарунком всім жителям району до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України.

Турнір було названо на честь відомого скіфського богатиря Таргітая. Землі Сірогозького краю в давні часи населяли скіфи – вправні та дужі воїни. Про відомого персонажа скіфської міфології Таргітая стало відомо з трудів давньогрецького історика Геродота. Він писав, що Таргітай (Ταργιταον) – це перша людина, що з’явилася на безлюдній землі, син верховного бога Зевса та доньки ріки Борисфен, предок і родоначальник всіх скіфів та їхній перший цар. Він був наділений неймовірною фізичною силою і здійснив низку подвигів. За інтерпретаціями Геродота та, ймовірно, традицією припонтійських іонійців Таргітаю відповідає Геракл еллінів. Тож, якщо скіфи кочували по сірогозькій землі, то цілком ймовірно, що бував тут і Таргітай.

Вперше за свою 16-річну спортивну кар’єру на малій Батьківщині виступав Валерій Газаєв, завідувач кафедри фізичного виховання і спорту Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, президент федерацій силового екстриму та мас-рестлінгу України, майстер спорту міжнародного класу з богатирського багатоборства, капітан Національної збірної України з богатирського багатоборства U105.

Крайньою мірою несподіваним і дуже емоційним моментом на початку турніру стало присвоєння Валерію Газаєву титулу «Почесний громадянин Нижньосірогозького району». «Це велика честь. Я розчулився, і весь мною накопичений за тиждень «азверін» і бойовий настрій на боротьбу кудись випарувався в одну мить», – зазначив Валерій у інтерв’ю місцевим ЗМІ.

Подолавши п’ять надважкі змагальні вправи в результаті напруженої та безкомпромісної боротьби Валерій Газаєв посів І місце на Всеукраїнському турнірі з богатирського багатоборства «Таргітай».

Кафедра фізичного виховання і спорту вітає активного і позитивного, сильного і витривалого спортсмена Газаєва Валерія с заслуженими титулами та бажає, щоб кожне Ваше досягнення наближало Вас до заповітної мрії. Щоб Ваше особисте життя було сповнене добрих емоцій і щирих почуттів. Високих Вам результатів і красивих перемог.

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту