Практична підготовка – це невід’ємна частина формування конкурентоспроможного фахівця екологічного напряму  та шлях ознайомлення студентів зі специфікою майбутнього фаху «Екологія та охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» ТДАТУ.

Отримання первинних професійних умінь і навичок за тематикою дисциплін, практична підготовка молоді в межах навчального плану студентів напряму «ЕОНСЗП» є першочерговими аспектами, що реалізуються деканатом факультету АТЕ.

У 2014-2015 навчальному році завдяки зусиллям викладачів кафедри «Екологія та охорона навколишнього середовища» та за фінансовою підтримкою ректора ТДАТУ – професора, д.т.н. Кюрчева В.М., голови профкому – Андрущенко М.В., майбутні спеціалісти-екологи мали унікальну можливість  поглибити  набуті в університеті теоретичні  знання безпосередньо на довготривалій виїзній практиці.

З 13 по 17 липня 2015 року студенти 2-го курсу напряму підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» проходили навчальну практику з дисципліни «Загальна екологія» на базі Азово-Сиваського природознавчого парку при Управлінні справами Президента України, який знаходиться на острові Бірючий. Підготовчий етап був дуже відповідальним, як для викладачів університету, так і для студентів. Досвід корифеїв своєї справи та провідних фахівців кафедри «ЕОНС»  – зав. каф., доцента  Халімана І.О., проф. Волоха А.М. допоміг налаштувати молодь на відповідальне відношення до навчального процесу в умовах острову Бірючий.

Відправленню студентів 2-го курсу на практику передувало проведення інструктажу з питань правил безпеки . Перед від’їздом на практику  студенти отримали поради від декана факультету АТЕ Іванової І.Є. та завідуючого провідної кафедри «ЕОНС»  доцента   Халімана І.О.

Візит керівництва факультету до полігону практики на о. Бірючий визначив, що викладачі, що були відряджені з студентами, а саме:  Антоновський О.Г., Марушкіна О.О., Ганчук М.М., Ткачук М.Ю. змогли організувати навчальний процес з максимальним представленням студентам теоретичних знань та практичних складових навчального процесу.

Атмосфера в навчальному таборі була дуже позитивна. У літній період студенти жили в наметах. Розклад кожного дня практики був представлений наступними складовими: практичні екскурсії, робота в лабораторії на відкритому повітрі, також було відведено час для теоретичної підготовки. Зібрану інформацію відразу після обробки систематично заносили до ноутбуків.

Основні напрями практичної роботи студентів: відбір проб води для гідрохімічного аналізу; відбір проб зообентосу пружинним дночерпаком та за допомогою рамки; збір раковин та вивчення видового розмаїття морських молюсків, аналіз проб зообентосу; визначення концентрації кисню морській воді; визначення продукції водойми методом склянок.

Крім навчального процесу студенти мали можливість  проводити спортивні змагання та насолоджуватися відпочинком на о. Бірючий. Розклад навчального тижня був уже активним! Високий ступінь відповідальності було відмічено у студентів на всіх етапах практики. Якщо була необхідна допомога в межах навчальних та побутових питань, першими відгукувались студенти Євгенія Люта та Ібраім Сарібілялов.

Наступним етапом навчальної практики, за рішенням деканату АТЕ та провідної кафедри «ЕОНС»,  було проведення смеш-фото та представлення в межах ТДАТУ не тільки звітів, а й яскравих особистих фоторепортажів студентів. За результатами проведеного конкурсу, було обрано переможців, які отримали від декану факультету АТЕ заохочувальні  грамоти та солодкі подарунки – Поліна Телюк, Олександра Крижкіна, Христина Іваницька.

Керівництво деканату факультету АТЕ хоче подякувати викладачам кафедри «ЕОНС»,  відмітити високий професійний рівень та творчий підхід при організації навчальної практики молодих фахівців – Антоновського О.Г., Ганчука М.М., Марушкіної О.О., Ткачук М.Ю.,  які не тільки представили тематичні розділи практики на високому рівні, а й були для студентів зразком людяності та толерантного відношення в системі викладач-студент.

За загальною думкою студентів 2-го курсу напряму підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» саме така практика формує відповідальне ставлення  до майбутньої професії, є джерелом накопичення практичного досвіду за обраним напрямом та закріплює теоретичні знання отримані в межах навчального процесу впродовж поточного року навчання,  відіграє важливу роль у підготовці спеціалістів високого рівня.

Декан факультету АТЕ  Іванова І.Є.

Заст.декана з навч.роботи  Головін С.В.