08 вересня відбувся методичний семінар для науково-педагогічних працівників факультету енергетики і комп’ютерних технологій та механіко-технологічного факультету Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, присвячений особливостям користування Освітнім порталом університету. На зустрічі було присутніх 62 науково-педагогічних працівника університету.

09 вересня 2022 року в режимі онлайн відбувся методичний семінар з питань організації роботи на Освітньому порталі. Цього разу семінар було заплановано для викладачів двох факультетів та інституту (АТЕ, ФЕБ, ННІЗУП). На зустріч доєдналася 91 особа, що дозволило співробітникам ННЦ охопити велику кількість користувачів, які щоденно працюють на Освітньому порталі.

Семінари були ініційовані Навчально-науковим центром за запитом викладачів з метою підвищити якість викладання дисциплін через ознайомлення з можливостями порталу, специфікою налаштування навчальних курсів, вирішення типових проблем роботи на сайті тощо.

Начальник ННЦ Тетяна Шарова наголосила на важливості таких зустрічей, оскільки вчасне наповнення курсів сприяє безперервності освітнього процесу та кращому опануванню дисципліною здобувачами освіти.

Метою заходу була демонстрація найактуальніших питань під час роботи на Освітньому порталі ТДАТУ. Слід акцентувати увагу на тому, що на засіданні було представлено дві доповіді-демонстрації: начальник центру інформаційних технологій і систем Ігор Маніта. та методист навчально-наукового центру Анатолій Землянський.

З особливостями роботи порталу присутніх ознайомив керівник Центру інформаційних технологій і систем Ігор Маніта. Він продемонстрував в онлайн-режимі, як правильно зараховувати й відраховувати користувачів з курсів, як редагувати сторінки навчальних дисциплін, пояснив, які види завдань і форми роботи можливі на Освітньому порталі. При цьому спілкування проходило в режимі «питання – відповідь», коли учасники семінару могли вирішити найбільш типові проблеми.

Методист ННЦ Анатолій Землянський презентував присутнім коротку ілюстровану інструкцію з основних моментів роботи в системі Moodle на Освітньому порталі університету. Було визначено, що подібні семінари й надалі проводитимуться за запитом науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти.

На конкретне питання фахівці давали відповідь, показуючи за допомогою демонстрації екрану можливі варіанти вирішення представленого аспекту. Досить частими на методичному семінарі були питання:

Як додати студента чи студентів до курсу?

Як додати додатково викладача-асистента на курс?

Яким чином можна відредагувати назву курсу?

Як перемістити курс з одного семестру в інший, відповідно до змін в навчальних планах?

Як зробити резервну копію курсу?

Як приховати або відкрити курс?

На всі ці питання було дано конкретні відповіді. Усі присутні були задоволені проведеними семінарами, оскільки змогли почути реальні відповіді на ті проблемні питання, з якими зустрічались під час роботи.

Співробітниками ННЦ було розроблено презентацію, де покроково за допомогою prinscreen подано особливості роботи на Освітньому порталі ТДАТУ. Переглянути презентацію про практичні поради викладачу з питань роботи на Освітньому порталі можна нижче.

У подальшому плануємо проведення подібних семінарів зі студентами 1 курсу, аби долучити їх до системного використання усіх елементів Освітнього порталу та вказати на можливості роботи на Освітньому порталі ТДАТУ.

Тетяна Шарова,
професор, начальник ННЦ