21 березня 2017 року на кафедрі іноземних мов  у рамках Тижня іноземних мов, була проведена прес-конференція «Досвід участі та перспективи щодо закордонних стажувань у Франції». У конференції брали участь студенти, які пройшли стажування за програмою міжнародної співпраці Франція – Україна: Калабухова Поліна, гр. 31 АГ (АТЕ), Савченко Ігор, гр. 41 АГ (АТЕ), Філоненко Олег, 11 МБ АІ (МТФ) та випускниця факультету економіки та бізнесу Коваленко Ірина, 21 МБ ЕП.

Цього разу на зустріч з учасниками міжнародних програм прийшли студенти третього курсу (11сМК,11сФБ,11сЕН), а також студенти І курсу магістратури (11МБ ПТ). Стажерами була представлена програма Федерації Обмінів Франція – Україна, з якою Таврійський університет підтримує партнерські відносини вже більше десяти років. Кожен зі стажерів розповідав про свої враження від проходження практики за кордоном та про набутий там безцінний досвід.

Калабухова Поліна, яка проходила стажування у Франції двічі, поділилася досвідом роботи на маленькій пасіці в сфері бджільництва, де вона вперше набула вміння спілкування з бджолами і познайомилася з технологіями збору меду: обкурювання вуликів, збір воску з сот; з технологіями виготовлення цукерок і джему з меду, розливу і упаковки продукції в банки і приклеювання на них етикеток. Культурна програма була цікавою та пізнавальною, з відвідуванням різноманітних цікавих  місць. Їй пощастило побачити гори Піренеї. Після першого відвідування Франції з’явилось неодмінне бажання поїхати ще раз. Наступна практика проходила у ресторані, це було нове цікаве відкриття, вже в сфері зеленого туризму.

Філоненко Олег, студент І курсу магістратури (гр.11МБ АІ), здивував усіх слухачів кількістю пройдених ним за 4 роки стажувань. Загалом, він провів у Франції один рік. Це були стажування на тваринницькому підприємстві молочного напрямку «GAEC des Touches». Робота на фермі, догляд за тваринами, технічне обслуговування сільськогосподарської техніки, виконання операцій з транспортування зерна та соломи, технологічні операції з обробітку грунту та догляду за посівами, керування великими транспортними засобами та тракторами – це була школа професійного зростання, яка вдосконалила його професійно-практичні навички в аграрному секторі та  підвищила рівень володіння французькою мовою. Третє та четверте стажування проходили вже на спеціалізованих підприємствах «SARL COLLIN Frères» з ремонту, обслуговування, регулювання, продажу тракторів та сільськогосподарських агрегатів та  на GAEC «Le Roc» з виробництва сиру. Він здобув практичні навички виконання технологічних операцій, як інженер-механік, та мав можливість спостерігати всі технології виробництва сиру та технічні аспекти обладнання.

Савченко Ігор проходив виробничу практику на тваринницькій фермі, брав участь в доїнні корів, виконував різні роботи з системою іригації на полях. Друге стажування було ближче до спеціальності «Агрономія». Робота була пов’язана зі збором фруктів і овочів, таких як персики, яблука, полуниця, спаржева квасоля і кабачки. Студентом-практикантом проводилися інспекційні роботи в садах на наявність шкідників і замір темпу зростання яблук. Він працював також на станції по сортуванню і калібруванню фруктів. Його стажування мало багато плюсів: новий життєвий і професійний досвід в сфері сільського господарства, нові знайомства з французами, американцями і португальцями, з якими він спілкується і зараз через фейсбук. На все життя запам’ятається краса Європи, яку бачив Ігор на власні очі.

Своїм досвідом стажувань поділилася випускниця цього року Коваленко Ірина, яка пройшла п’ять стажувань за три роки: на фермі, в готелі та ресторані. Спілкування з французами та англійськими туристами покращило комунікативні навички міжкультурного спілкування, удосконалило знання іноземних  мов, ознайомило  з культурою іншої країни, новітніми технологіями по своїй спеціальності, допомогло зав’язати ділові знайомства. Праця на підприємстві ACORA дала нові знання та досвід за фахом.

Впродовж стажувань студенти відкрили для себе Францію з її замками, виставками, зоопарками, містами та селами з атмосферою свят. Деякі навіть побували в Парижі.

Багатьох студентів-слухачів зацікавила програма закордонних стажувань. Є реальна можливість змінити життя на краще, розпочати свою кар’єру у сфірі сільського господарства за кордоном, пройти стажування у відповідних сферах діяльності!

М. С. Виноградова, старший викладач кафедри іноземних мов, фахівець відділу міжнародних зв’язків