презТак співпало, що 2020 рік став роком подвійного ювілею для ректора Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Володимира Миколайовича Кюрчева. 23 червня Володимиру Миколайовичу виповнюється 65 років. Є ще одна важлива ювілейна дата у житті ректора – 45 років його доля нерозривно пов’язана з рідною alma mater – МІМСГ, потім ТДАТА, а з 2007 з ТДАТУ. І це важливий факт біографії.

Слова зникають, написане залишається! – так вважали у Давньому Римі. Наукова бібліотека вирішила, що римляни мали рацію, тому до відзначення подвійного ювілею ректора підійшла творчо і підготувала біографічний нарис «Володимир Кюрчев. Життєвий шлях на освітянській ниві».

Виходу нарису з друку передувала копітка робота з ретельного вивчення біографії Володимира Миколайовича. Видання складається з 9 розділів, які розкривають різні періоди життя і діяльності ректора.

Кожне біографічне видання починається з дитинства. «Там моє коріння…» – це про рідну Андрівку, батьків, шкільні роки. Андрівці пишаються своїми земляками, які стали успішними і у списках видатних земляків першим позначили Володимира Кюрчева.

Ще декілька сторінок біографії: армія, створення сім’ї, навчання у МІМСГу, «студентство крилате, чарівна пора..», комсомольська діяльність, будівельні загони – насичений подіями період життя.

Диплом інженера-механіка з відзнакою та особиста наполеглива праця Володимира Кюрчева гарантували успішний подальший професійний маршрут талановитого випускника.

Спочатку п’ять років комсомольської роботи, потім – головування в інститутському профкомі з 1986 по 1991роки. Паралельно викладацька і науково-дослідницька діяльності. Після захисту дисертації почався новий етап професійного становлення і наукового розвитку у житті молодого науковця. Він впевнено рухався професійними сходинками в рідному навчальному закладі: старший викладач кафедри експлуатації машинно-тракторного парку; проректор з економічних питань; проректор з наукової роботи; директор НДІ механізації землеробства Півдня України.

Дорогу здолає той, хто йде.. Така проста, але в той же час геніальна цитата. У сучасному світі досягає успіху тільки той, хто старанно працював, отримав певний досвід, має вагомі здобутки і знаходиться в постійному пошуку.

«Ректор. Перший серед рівних» – розділ нарису про чотирнадцять років ректорства. Зроблено за цей час дуже багато для рідної alma mater. Змінено статус, навчальний заклад піднявся на вищий щабель освіти і став університетом – Таврійський державний агротехнологічний університет. ТДАТУ вперше був акредитований за ІV найвищим рівнем. Активно розширювалися освітянські і наукові можливості, було відкрито нові спеціальності, розвивалася міжнародна співпраця, зріс і зміцнів докторський і професорський корпус, зміцнювалася матеріальна база.

«Від слова до діла» – про депутатську діяльність, яка розпочалася у 1998 році і триває до сьогодні.

Наукові здобутки ректора,нагороди і відзнаки за 45 років, які є підтвердженням вагомості результатів наукової, педагогічної та організаторської діяльності ректора також знайшли своє місце у біографічному нарисі.

І про особисте. «Без родини нема щастя для людини» – говорить народна мудрість. Так воно і є. Родина, діти і онуки, які роблять людину щасливою.

У нарисі багато світлин, які ілюструють різні періоди біографії та важливі події у житті ректора. А ще багато теплих привітань від колег, соратників, друзів.

Володимир Миколайович – великий патріот ТДАТУ. Його життєвий шлях – яскравий приклад служіння університету.

З кожним ювілеєм закінчується один етап життя і починається інший. Дуже важливо рухатися вперед і не зупинятися на досягнутому.

Віримо, що так і буде.

Ольга Білоцька,